Wpis z mikrobloga

@honzo90: remont jak remont, to moze AMA ze mna, Mialem praktyki w jednej z najwiekszych firm produkującej czesci do elektrowni atomowych i konwencjonalnych. Ofc na utrzymaniu ruchu robiłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ok tylko że ty siedzisz w jednym miejscu i nie widzisz różnic między regionami. A ja codziennie jestem w innym regionie południa niemiec.
Jeśli chodzi o pensje, starcza. Netto wychodzi jakieś 1480 plus ok 150-250 diety. Do tego oczywiście 50 % pensji do świąt oraz wakacji i bonus od wypracowanych zysków. W tym roku 75% z brutta.
Jeśli chodzi o rozbieżności zarobków na wykopie a życiu...
Ciężki temat,znam tylko kilka właścicieli firm co zarabia bardzo dobrze, ale również uważam że jeśli ktoś ma chęci i wiedzę potrafi wszędzie sobie poradzić, raz lepiej a raz gorzej.
@kolak68 najbardziej południe, Schwarzwald. Te jeziorka oraz góry. Choć mieszkać tam bym sobie nie wyobrażał. Mieszkam 10km na wschód od Stuttgartu i mam wszędzie blisko, a w Schwarzwaldie jest niestety wszędzie daleko. Ogólnie cała Baden Württembergia jest bardzo ładna i jest bardzo dużo firm które są gigantami na rynkach światowych.
Ale największych różnic idzie się doszukać w relacjach pracownik - pracodawca. W Polsce pracowałem również w serwisie i miałem dużą styczność z klientami. W Polsce wszystkich idzie zastąpić w przekonaniu szefa. Tutaj zwłaszcza na południu jest inaczej. Techników jest naprawdę mało. Tym bardziej że pracy jest mnóstwo. Co chwila mam oferty pracy na podobne stanowisko.
Z szefem jestem na Ty. Wszyscy pracownicy są na Ty ponieważ wszyscy wykonujemy podobna pracę.
A tak
@kolak68 Sam Stuttgart tak, ja mieszkam w małej wiosce 10 km od niego i jak narazie za 1 pokój płacę 380. Na początku nie chciałem nic drogiego i dużego bo po pierwsze nic nie miałem, a po drugie nie wiedziałem czego się spodziewać po firmie (przyzwyczajenie z Polski, strach o utratę pracy itp.) W tym bądź początkiem następnego roku będe zmieniać na coś z min 2 pokojami.