Wpis z mikrobloga

tak sobie korzystam z tego co nauczyłem się w terchbazie i dorabiam w swoim mieście naprawą komputerów konfiguracją routerów, internetu itd. I ostatnio jak wziąłem za naprawę mocno spieprzonego internetu 70 zł to dostałem zjebke że to o wiele za drogo, ludzie nie będą mnie polecać itd.
A według was na ile powinny być wyceniane takie usługi?
#kiciochpyta #informatyka

ile według ciebię informatyk może brać optymalnie za różne naprawy, instalacje systemu itd?.

  • 20 zł 10.3% (122)
  • 30 zł 2.1% (25)
  • 50 zł 22.1% (261)
  • 70 zł 6.7% (79)
  • 100 zł 32.2% (380)
  • 120 zł 1.7% (20)
  • 150 zł + 24.8% (292)

Oddanych głosów: 1179

  • 39
@PaulStone: generalnie to przywróciłem internet po reinstallu windy i trochę się #!$%@?łem z kompletnie dziwną konfiguracją jakiegoś routera pentagrama. Ostatecznie przywróciłem do ustawień fabrycznych + skonfigurowałem i zmieniłem MACa na akcptowalnego przez te multimedie .
@Xardin: no i git. Jak ktoś nie ogarnął to płaci. Cena zależy zawsze od miasta, i tego czy idziesz blok dalej czy jedziesz 20 minut komunikacją ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest git nie stresuj się. Działa, działa. Jak ktoś psuje to płaci.
@Xardin: Ja biorę za wszystko 50pln + fatyga, bo np. idę do kogoś po sprzęt, telefon nawigacje itp. i zawsze wpada min. 70zł. Polecam ten sposób, bo jak robisz coś dobrze, to gość się odezwie drugi raz z podobnym problemem. Wtedy nie bierze się nic 'za fatygę'. No i masz bardzo dobry pr bo gość z pewnością rozpowie o tobie wśród znajomków.
Jasne, że nie będziemy się #!$%@?ć z czyimś złomem
@Xardin: Bierz 100. W Polsce jest takie głupie przeświadczenie, że jeśli coś kosztuje 70zł to te 20zł jest do przetargowania i czasami to targowanie zahacza o ##!$%@?. Kasujesz 50zł lub 100zł to wiedzą, że to nie do manewru.
@Xardin: Zależy jeszcze jakie miasto. Co innego 70 zł w Warszawie czy Poznaniu, a co innego gdzieś na Podlasiu przy garanicy.
Mimo wszystko, 70 zł wydaje mi się drogo. Ale dlatego, że sam umiem takie rzeczy i zwyczajnie tyle bym nie zapłacił. Więc jak dla kogoś to czarna magia i nie mieszkasz gdzieś na końcu świata to może to i dobra cena. Ja bym jednak brał 30-50 zł. I to w
@Xardin: Stala cena za dojazd (w zaleznosci od kosztow) plus stawka za godzine pracy. Np bierzesz 20 za dojazd i cos ci zajelo 3 godziny (powiedzmy ze 15 zlotych na reke, skoro to dorabianie): 20 + 3*15 = 65 PLN.