Wpis z mikrobloga

tak sobie korzystam z tego co nauczyłem się w terchbazie i dorabiam w swoim mieście naprawą komputerów konfiguracją routerów, internetu itd. I ostatnio jak wziąłem za naprawę mocno spieprzonego internetu 70 zł to dostałem zjebke że to o wiele za drogo, ludzie nie będą mnie polecać itd.
A według was na ile powinny być wyceniane takie usługi?
#kiciochpyta #informatyka

ile według ciebię informatyk może brać optymalnie za różne naprawy, instalacje systemu itd?.

  • 20 zł 10.3% (122)
  • 30 zł 2.1% (25)
  • 50 zł 22.1% (261)
  • 70 zł 6.7% (79)
  • 100 zł 32.2% (380)
  • 120 zł 1.7% (20)
  • 150 zł + 24.8% (292)

Oddanych głosów: 1179

  • 39
Ja biorę standardowo 100-150zł za takie usługi z przyjazdem do kogoś, a jak ktoś mi podrzuca sprzęt do domu to trochę mniej, chyba że trzeba wymieniać jakieś części, itp.
@Xardin:

Kiedyś tak jak Ty, brałem mniej, ale sporo osób z branży powiedziało mi, że robię z siebie frajera.
@Coolek: po prostu już zostałem utwierdzony w słuszności swego postępowania przez poprzednich użytkowników i wyniki ankiety. Zresztą przez ilość zleceń nie dałoby się na tym wyżyć takich jak ja jest sporo a ja tylko dorabiam.
@twardy_ryz:
Jeżeli ktoś to umie wykonać to nie dzwoni po @Xardin tylko to robi. A jak ktoś się nie zna to dzwoni po tego mireczka i płaci tyle ile trzeba.
3/4 osób po medycynie umie się wyleczyć,
3/4 osób korzystających z kibla umie go przepchać,
3/4 osób oglądających telewizor potrafi podłączyć antenę lub dekoder
3/4 osób czytających może też pisać książki.... itd
Niemniej jednak jak czegoś nie robisz(bo nie chcesz lub
@Xardin: Ja raz jednemu typowemu Januszowi mialem cos tam zrobic z kompem, infa na poczatku nie dostalem o co chodzi. Przyjezdzam na miejsce, dowiaduje sie ze maila sie nie pokazuja, myskza nie dziala i inne gowna... Lacznie ~2,5h roboty z tym wszystkim. Nie ustalalem wczesniej ceny itd bo ciekawilo mnie ile gosciu ktory zarabia na swojej firmie ~10k miesiecznie jest w stanie zaplacic za niemal 3h roboty. Co dostalem do reki?
@Xardin: ja kiedys bylem osobistym informatykiem sasiada. Jak tak sobie pomysle ile mu na kompie rzeczy zrobilem, to #!$%@? by musial chyba wziac kredyt zeby to splacic u zawodowca. Dostalem 10 zl XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
xD,ja też czasem robię coś sąsiadowi obok, ale jego akurat lubię i co jakiś czas podrzuca mi słodycze. Też nie ma jakiś bardzo wymagających problemów.


@Xardin: ja doslownie bylem na kazdy telefon, bo i tak siedzialem w chacie, a on mieszka nade mna. Gowniarz bylem ze 14 lat, ale jak tak sobie mysle, to za takie naprawy przeciez sie kasuje dobra kase, to za te wszystkie naprawy by sie dobra pensja
@Xardin:

Jeśli dojeżdżasz do klienta to spokojnie sobie licz 100zł za konfiguracje neta.
Taki reinstal z backupem danych to dobre 250zł jak nie więcej.
Nie przejmuj się tym że ktoś jęczy że drogo bo wszyscy tak biorą co dobrze robią a nawet i więcej. Jak się znasz na robocie to ludzie pomarudzą, wezmą sobie jakiegoś łebka następnym razem co im coś #!$%@? za 50zł a później i tak zadzwonią.
BTW. Jakie
@Xardin: jak ktoś się nie zna na komputerach to niech płaci takim którzy się znają i nie ma zmiłuj się. Jak chce to niech szuka sobie na własna rękę rozwiązania i internecie (najlepiej na elektrodzie). Dziwne jest to iż ludzie maja ból dupy jak siedzisz i czyścisz zasyfione komputery które "same" się zamuliły przez 1h+ i jakim prawem możesz chcieć za coś takiego 50-100zł.
Następnym razem jak jakiś z tych januszy