Wpis z mikrobloga

@baltazarbaltazarowiczzewakin: Poczekaj ze dwa dni dla pewności i zmierz. Jak nie zejdzie to przelewaj na cichą. Nic piwu się nie stanie, a drożdże jeszcze posprzątają po sobie. Piana może się cały czas utrzymywać i nie jest wyznacznikiem skończenia fermentacji.
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Jaki to styl? Jeśli nie dajesz nic na cichą, ani nie zależy Ci na klarowności to możesz ten etap sobie darować i potrzymać piwo do środy w tym fermentorze. Później dekantujesz do fermentora z kranikiem i butelkujesz. Przyjmuje zasadę, że nie można się śpieszyć. Piwo do 12 blg dobrze jest, żeby postało jeszcze ok 3 dni po zakończonej fermentacji przed zlaniem na cichą.
Na S-04 juz po 3 dniach zlewałeś
@gieneq: American wheet, więc klarowne i tak nie będzie. Właśnie chciałem, żeby sobie postało 3 dni po zakończonej fermentacji w innym wiadrze, żeby później drugi raz przefiltrować przez jakąś gazę.

Niee. Tylko po 3 dniach już nie było piany. Stało tak pewnie koło tygodnia i patrzyłem co z nim. Później za dzień-dwa znowu mierzyłem i jak już nic nie szło w dół to przelewałem na cichą.