Wpis z mikrobloga

@kezc: Raczej niewielki, jest trudna, a na większości uczelni jest traktowana na równi z matematyką i do niczego się nie przyda, czas poświęcony na naukę informatyki lepiej poświęcić na matematykę, przynajmniej ja tak zrobiłem w zeszłym roku (szkolnym oczywiście)
@kezc: co roku są jakieś idiotyczne błędy testujące pracę pod stresem, ale jeżeli już w miarę umiesz programować i nie boisz się excela - IMO tak, jest całkiem przyjemna.
@ntskj: no programować zacząłem całkiem niedawno, ale jestem dopiero w 1 klasie. Zaczynam sie interesować, bo w mojej szkole chyba jest jakoś głupio, że już w 1 klasie decydujesz jakie matury chcesz zdawać.
@kezc: teraz pewnie chca sie zorientowac co ich uczniowie beda chcieli zdawac pewnie taka jakas ankieta czy ki #!$%@?, na pewno nie decydujesz w 1 klasie, wyluzuj się w takim razie, masz jeszcze 3 lata na podjecie decyzji
@kezc: jeżeli chcesz studiować informatykę, to moim zdaniem warto. Jest łatwiej napisać na bardzo wysoki wynik niż matematykę (rozszerzoną) czy tym bardziej fizykę, a uczelnie raczej liczą te przedmioty tak samo. Popatrz sobie na zasady liczenia punktów na UW, PW czy jaka uczelnia cię interesuje.
@kezc: powiem Ci z perspektywy studenta informatyki - sam wybrałem właśnie informatykę zamiast fizyki z dobrym rezultatem, ale przygotowanie do informatyki(2013) to wałkowanie zamkniętego i dość skromnego zestawu zadań które z perspektywy studiów są raczej bezużyteczne. Znacznie bardziej docenisz obycie z rozszerzoną matematyką/fizyką, a informatykę zostawiłbym jako koło ratunkowe, gdy wasza matura z fizyki okaże się trudniejsza lub nauczyciel fizyki będzie Cię bardzo nie lubił. ( ͡° ʖ̯
@kezc: Oczywiście, że warto zdawać informatykę. Skoro planujesz studiowanie tego kierunku to ta wiedza Ci się przyda. Matura z informatyki to proste programowanie, bardzo prosta algorytmika, bazy danych i troszkę excela. Zadania na maturze są raczej schematyczne, więc jeśli to ogarniasz, to zadowalający wynik nie będzie problemem. Uważam, że matura z fizyki jest duuużo trudniejsza od infy, przynajmniej dla mnie ;D

A jak uczelnia nie bierze pod uwagę informatyki na kierunku
@kezc: Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z IT (szczególnie programowanie / sieci / admin) to matura z inf nie powinna być dla Ciebie trudna, te wszystkie zadania są do zrobienia znając podstawy excela (lvl trochę wyższy niż pani w urzędzie, ale nie wiele), podstawy z relacyjnych baz danych (wystarczy select, where i having żeby zrobić 3 z 5 polecen) i podstawy algorytmiki. A zawsze darmowe punkty wpadną ;)

@kezc: zdawaj matme rozszerzoną i angielski/fiza/infa - musisz sprawdzić co gdzie sie liczy. Np. AGH matma i anglik, PWr Matma i fiza/infa, PolSL sama matma itd.