Wpis z mikrobloga

Nudzi mi się więc postanowiłem stworzyć bardzo prosty model sprawdzianu wielokrotnego wyboru, który oblicza prawdopodobieństwo zdania testu fartem biorąc pod uwagę: próg zdawalności, ilość pytań, które były znane przed sprawdzianem oraz ilość możliwych do wyboru odpowiedzi.

Jak na razie zakładam, że ludzie strzelają rozkładem równomiernym, ale może być jednak inaczej ( ͡º ͜ʖ͡º). Dlatego proszę was o wybranie losowej odpowiedzi, aby dowiedzieć się czy to dobry wybór.

#matematyka #statystyka #montecarlo #programowanie #szkola #studbaza

Losowa odpowiedź.

  • A 14.5% (128)
  • B 24.3% (214)
  • C 17.4% (153)
  • D 31.8% (280)
  • E 11.9% (105)

Oddanych głosów: 880

  • 20
@Necior: ale to jest uniform distribution, które zakłada, że każdy element ma taka sama szanse na bycie wybranym. Może być jednak tak, że ludzie maja sklonność do wybierania którejś odpowiedzi bardziej lub mniej.
@trb: Samo to co człowiek wybiera w jednym pytaniu to pół biedy, ważniejsze to co wybrałeś w poprzednich - "5 razy z rzędu C i tu znowu C? niemożliwe, dam co innego" - każdy to zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Porana123: uważam, że nie jest to najgorsze heurystyka, przy 20 pytaniach, po pięciu C szansa na coś innego nie jest taka duża jeżeli właśnie założymy rozkład równomierny.
@trb: Jeszcze za czasów technikum, mielismy taką zasadę, że jak nie wiedzieliśmy, to zawsze zaznaczyalismy odpowiedź B. Często udawało się mieć te 50 % ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Necior tak, właśnie tak: ciąg (sequence po angielsku, die Folge po niemiecku) to odwzorowanie ze zbioru liczb naturalnych w cokolwiek tylko chcesz, na przykład: zbiór liczb zespolonych, jakichś wielomianów, drzew, punktów, innych zbiorów... można to rozciągnąć do ciągu uogólnionego, zwanego także siecią (net).