Wpis z mikrobloga

Mam nagranie.

Korek na A2 - dwa pasy stoją. Widzę w wstecznym lusterku, że ktoś jedzie pasem awaryjnym. Włączam prawy migacz i ostrożnie zjeżdżam na prawo (na awaryjny) blokując mu przejazd. Widzę w lusterku, że koleś coś tam mruczy pod nosem, ale wraca na swój pas, przyspiesza i jedzie koło mnie i z niedowierzaniem kręci głową. Za nim jechał drugi samochód awaryjnym - przed chwilę siedział mi na zderzaku a po chwili przyspieszył i wyprzedza mnie z prawej strony. W tym momencie w jednym rzędzie były 4 samochody (na dwupasmowej autostradzie). Ledwo się zmieścił między mną a barierką i dalej pognał awaryjnym.

Jutro wysyłam nagranie na policję.

Nadaje się to na wykop czy za mało efektowne? ;) W końcu nie było żadnego wypadku... Wkurza mnie jak ludzie jadą awaryjnym i smuci mnie to, że nikt oprócz mnie nie blokował cwaniaków...

A co w ogóle myślicie o wjeżdżaniu na pas awaryjny w celu zablokowania jadących tym pasem? Dobrze robię czy źle?

#motoryzacja #gorzkiezale #januszedrogi #polskiedrogi
  • 23
  • Odpowiedz
@chafer: Nie należy jeździć pasem awaryjnym, ale kim Ty jesteś żeby egzekwować ten zakaz? Zajeżdżanie komuś drogi stwarza niebezpieczeństwo zarówno Tobie jaki i innym kierowcom.
  • Odpowiedz
Wjechałem bardzo spokojnie - włączyłem nawet kierunkowskaz :) Samochody były daleko ode mnie i na 100% nie spowodowałem zagrożenia. W sumie dwa samochody wróciły na swój pas, jeden pojechał dalej.

Ale żeby była jasność - sam nie wiem czy dobrze zrobiłem.
  • Odpowiedz
@chafer: Nawet nie słuchaj tych durni w tym wręcz zielonki. Nikt nie mówi że musiałeś zjechać na pas awaryjny całkowicie, wystarczyło przecież lekko obrysem samochodu wystawać i już jest ciasno a nawet gdyby ktoś marudził że zjechałeś częścią samochodu to powód jest oczywisty - robiłeś miejsce na środku do przejazdu karetek, policji, straży itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Proste.
@No25: @doublechin: @kolezka1: Dupska bolą
  • Odpowiedz
@kolezka1: Ahahaha :D A więc jednak typowy cwaniaczek-polaczek xD Guzik mnie obchodzi czy i gdzie jedziesz, czy dojedziesz przed czasem czy się zawiniesz wokół drzewa - po prostu są ogólnie przyjęte zasady ruchu i należy się ich trzymać. W Skandynawii takie robactwo jest nie do pomyślenia a w PL ciągle taką komuszą mentalność kombinatorów jeszcze widać niestety :/
  • Odpowiedz
@kolezka1: Co za logika xD Niestety na stałe jestem w PL i gryzę się z takimi cwaniaczkami jak ty. Podróżuję jednak w różne części Europy i odwiedzając różnych znajomych i tylko się upewniam przy każdym powrocie jaka mentalna komuna panuje tutaj przez takich kombinatorów jak choćby ty jeśli faktycznie nie potrafisz poczekać zgodnie z przepisami a musisz choćby pruć awaryjnym pasem żeby sie betka w korku nie zagotowała xD


Z mojej
  • Odpowiedz
I jeszcze do tego stworzony do donoszenia na innych


@kolezka1: To jest ta właśnie komusza mentalność we krwi - nie donosić nawet na przestępców bo policja/władza to wróg. Przetarłby ci bok taki kombinator prujący pasem awaryjnym i też byś nie zgłosił? Są jasne zasady i koniec. Policji wszędzie nie ma i oby być nie musiało.
  • Odpowiedz
@chafer: tak jak ktos wyzej napisal, nie Ty jestes od wymierzania sprawiedliwosci w takich sytuacjach, jeden taki niedawno byl, teraz podobno spedza czas w areszcie. Poza tym zdziwilbys sie jakby polixja wlepila i Tobie mandat, za blokowanie pasa awaryjnego. Moj ojciec kiedy mialem ciezki wypadek jechal do szpitala na awaryjkach, droga krajowa, wiekszosc ludzi mu ustepowalo, zjezdzalo z drogi. To nie bylo madre, mandat dostal bo go zlapali po ilus km,
  • Odpowiedz
@kolezka1 nie chodzi o to kto ich lubi. Chodzi o to, że po to mamy przepisy ruchu drogowego i żyjemy w normalnym świecie żeby móc się wzajemnie szanować. A takie zachowanie pokazuje jak się wzajemnie się nie szanujemy. A kierowcy który nie szanuje mnie i innych kierowców jadąc pobocz czy też pasem awaryjnym należy się kara. Rownie dobrze mogła gdzieś w tym korku wyjść mama z małym dzieckiem żeby rozprostować nogi( zakładam
  • Odpowiedz
@kolezka1 mamy chyba inne podejście do świata. Uważam, że naggane jest.jechanie pasem awaryjnym gdy inni stoją. I należy się takiemu kierowcy kara. A jeżeli ktoś czuje taką potrzebę to niech to wysyła na Policję. To jest moje zdanie. Miłego wieczoru.
  • Odpowiedz