Wpis z mikrobloga

Jeśli zaostrzenie ustawy aborcyjnej przejdzie, to ciężko upośledzone dzieci, które powinny zostać usunięte przed porodem, mam wysyłać na adres jakiejś parafii, czy do biskupa? Do kogo zgłaszać się po odszkodowanie za straty fizyczne, psychiczne i moralne za zmuszenie do porodu takiego dziecka? Jakieś sugestie?
#aborcja #czarnyprotest #katolicyzm #polityka
  • 199
  • Odpowiedz
@heinricha_hammler: osoba potrącona na pasach nie ma możliwości, przerwania potrącenia, kiedy już uderzy ją samochód. Kobieta wg. obecnego prawa ma prawo usunąć ciężko uszkodzony płód (np. z zespołem Downa). Nie godzę się, żeby ktokolwiek mieszał w tej ustawie.
No i bachor, jak to ma się do ochrony życia od poczęcia?
  • Odpowiedz
Nie godzę się, żeby ktokolwiek mieszał w tej ustawie.


@UndaMarina: Niestety ustawa pewnie przejdzie :/ Najlepiej mieć zaoszczędzone pieniądze na możliwy zabieg za granicą. Rządy pisu...
  • Odpowiedz
@heinricha_hammler: jeśli miałabym być matką takiego dziecka, to po prostu chcę je móc usunąć. Jeśli ktoś ma siły i środki, żeby się takim dzieckiem (i dorosłym!) zajmować, ja mu nie bronię. Domy dziecka są pełne upośledzonych dzieci i jakoś nie widzę, żeby katolickie rodziny biły się, żeby im zapewnić lepszy los.
@artpop: faktycznie, nie robi się kolorowo. To nie są proste sytuacje, ale mogą się przytrafić i lepiej być gotowym.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Nie ogarniam jak państwo może zakazać aborcji upośledzonego dziecka. Przecież to są koszty, czas i tak naprawdę to dziecko nigdy nie będzie miało prawdziwego życia plus sama tracisz swoje na opieke nad nim. Zupełnie bez sensu
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Zgadzam się z Tobą. Gdyby weszła w życie, nowa ustawa zmuszałaby kobiety do heroizmu (w niektórych przypadkach). Rodziłyby się dzieci niekochane, niechciane. Z drugiej strony zmiany w sposobie przeprowadzania in vitro spowodują że ludziom, którym najbardziej na dziecku zależy, będzie jeszcze trudniej zajść w ciążę.

Ustawa niby w interesie dzieci, a tak naprawdę to jak zwykle zabieranie się do sprawy od dupy strony, bez przemyślenia pewnych kwestii. Zadbajmy o dzieci,
  • Odpowiedz
@UndaMarina: Tak jak napisałem wcześniej, trzeba brać odpowiedzialność za skutki, które nastąpią 9 miesięcy później, nieważne jakie by były. Nikt nie ma prawa decydować o tym które upośledzone dziecko ma prawo żyć, a które nie. Zwłaszcza ze względu na status materialny.
  • Odpowiedz
@UndaMarina: pójdźmy dalej niech wejdzie ustawa pozwalająca na zabijanie ludzi w każdym wieku, którzy podczas życia zapadli na choroby i są niepełnosprawni, przecież wielka pani undamarina nie będzie wychowywać chorego dziecka
  • Odpowiedz
@MtEverest: Ależ w ustawie zadbano o to, żeby zagwarantować wszelką możliwą pomoc takim rodzinom ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przynajmniej taki fragment sobie przypominam. Czyli najprawdopodobniej będzie to tylko na papierze.
  • Odpowiedz
@Smutauke: rozumiem, że masz inny światopogląd, ale to jeszcze nie upoważnia ciebie do obrażania mnie. A teraz proszę kulturalnie albo wcale.
@shelob: popieram ustawę aborcyjną w obecnej formie i uważam, że powinno się jej lepiej przestrzegać (vel sprawa Chazana) i korzystałabym z niej gdyby zaszła taka konieczność.
@heinricha_hammler: skoro tak uważasz, to co proponujesz aby rozwiązać problem setek dzieci, które obecnie zalegają w domach dzieciach? Uważasz, że dokładanie do
  • Odpowiedz