Wpis z mikrobloga

@Xriri: jak tylko jesteś normalny to mogę Ci załatwić transport z krakowa do Tarnopola gdzie studiuję ja i jeszcze parę mirkow, a stąd bezpośrednio pociąg sypialny do odessy za grosze
  • Odpowiedz
@Xriri: pociągiem do Medyki (przez Przemyśl), pieszo przez granicę, busem do Lwowa (ew. busem na stację kolejową i pociągiem do Lwowa) i potem pociągiem sypialnym - tak będzie najtaniej i raczej niewiele dłużej niż innymi środkami transportu
ewentualnie Wizz Air Katowice-Kijów, a potem pociąg do Odessy
  • Odpowiedz
@ms93: Jesteś w stanie powiedzieć ile taka podróż może zająć, jak bardzo jest kosztowna, jak ciężko jest dogadać się z Ukraincami na tej trasie by kupić bilety (czy znają eng? Niby języki podobne ale nie znam ukraińskiego ani ruskiego i prawdopodobnie nic nie zrozumiem z tych języków)? Czy przekraczając granicę po stronie Polskiej lub Ukraińskiej sprawdzają jakoś mocno, trzeba spełniać jakieś warunki poza paszportem (coś słyszałem, że wymagane jest posiadanie przynajmniej
  • Odpowiedz
@Xriri:
Kraków-Medyka pewnie z 6h, ale nie wiem dokładnie jak jest teraz, sprawdź sobie
portalpasazera.pl do polskich kolei (bilety na PKP IC na intercity.pl, bilety na PR na biletyregionalne.pl)
booking.uz.gov.ua/en/ do ukraińskich kolei (wyszukiwarka + bilety)
na granicy nic nie sprawdzają, pokazujesz tylko paszport
  • Odpowiedz