Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie elektro narzędzia do cięcia materiałów będą bardzo pomocne do zrobienia sobie biurka /szafy?
Pilarka stołowa jakąś większą jakbym chciał samemu ciąć płyty? Pilarka ukosowa? Zastosowanie jak najbardziej amatorskie.
#stolarstwo #drewno #diy
  • 16
  • Odpowiedz
@eXe1987: do amatorskiego robienia mebli, zwłaszcza z płyt laminowanych? Wbrew pozorom to trudny temat i tak naprawdę jedynym sensownym wyjściem jest zamawianie gotowych, pociętych (i oklejonych) formatek w hurtowni stolarskiej. Po prostu tak, jak oni to potną na pile panelowej z podcinakami, tak Ty nie potniesz w życiu i niczym.
Jeśli bardzo chcesz, to szukaj piły tarczowej z jak najbardziej drobnozębną tarczą, z dużymi obrotami i z jak najlepszym prowadzeniem materiału
  • Odpowiedz
@Czayen: @mazursky: @Jarek_P: postrzepienie nie jest dla mnie wielkim problemem.
Wiem że najlepiej zamówić płyty na wymiar ale czasami trzeba coś dociac na miejscu itp. Myślałem o jakiejś ukośnej z możliwością zrobienia z niej stołowej. Taki amatorski sprzęt do poprawek. Można by id razu wykorzystać do listw podłogowych itp. Bardziej od czasu jakieś dociecie
  • Odpowiedz
@Czayen: i jeszcze na końcu lodzika strzeli po szybkości :)
Tu chodzi bardziej o precyzję cięcia, żeby był prostokąt, a nie równoległobok oraz żeby materiał nie był postrzępiony.
Więc te większe formatki to tak jak radzi @Jarek_P lepiej zamówić, a do drobnicy piła stołowa, albo ukośnica.
  • Odpowiedz
@eXe1987: jak po taniości to ja bym polecał dobrej jakości wyrzynarkę, najbardziej uniwersalna, mała, z liniałem można precyzyjnie proste odcinki ciąć, dodatkowo możliwość wycinania łuczków i wnęk, nawet dobre ostrza są tanie i można kupić takie co nie będą wyrywać płyty. Do pilarki to sama tarcza lepszej jakości >200zł
  • Odpowiedz
@eXe1987: w wyrzynarkach też możesz ustawić kąt 45 stopni ( ), ogólnie jeśli nie zależy na szybkości cięcia to wyrzynarki są dobrą opcją w zastosowaniu amatorskim. Tylko mówiłem o jakiejś lepszej, bo te marketowe mają straszne luzy już na starcie.
  • Odpowiedz
@eXe1987: tak samo jak pilarkę tarczową dasz bez prowadnicy - też będzie krzywo ;). Wady wyrzynarki - mniejsza żywotność urządzenia, przy grubych materiałach może się uginać ostrze, wolne cięcie. Zalety - mniejsza, tańsza, bezpieczniejsza
  • Odpowiedz
@eXe1987: dobra zagłębiarka z prowadnicą, tarcza do płyt laminowanych i przy odrobinie wprawy utniesz płytę prawie jak na panelowce. Pod kątem też. Tylko że ze 2000 trzeba wydać.
  • Odpowiedz