Wpis z mikrobloga

@rolfik_r1: ale przecież z tego nie wynika, że dziecko musi odmawiać modlitwę - to jest tylko informacja - jak głosowali rodzice i że ich dzieci modlą się przed posiłkami. Reszta chyba nie musi?
  • Odpowiedz
  • 15
@Fagaldo_Antonio: Wygląda jak demokratycznie podjęta decyzja, że modlą się wszystkie dzieci.

@Daleki_Jones: Dlaczego niechęć do wychowania w wierze katolickiej to gimboateizm?
A nawet jeśli jakoś udowodnisz mi, że to gimboateizm, to co z dziećmi innej wiary, będzie dla nich oddzielna modlitwa, czy raczej nawracanie co posiłek?
  • Odpowiedz
@Cogres: mam nadzieję, że ten komentarz to żart, którego nie załapałem.
Pomijając już kwestię tego, że to rodzic powinien decydować jak wychowywać swoje dziecko... demokracja o której mówisz daje tutaj dupy. Albo inaczej - sytuacja, o której rozmawiamy nijak ma się do demokracji. Skąd w ogóle pomysł, żeby zachcianki większości przerzucać na wszystkich? To, że większość Polaków nie pali papierosów, nie daje ci najmniejszego prawa żeby zakazywać palenia osobom, które chcą
  • Odpowiedz
@Magromo: dla sporej części tej nazwijmy to bardziej "oświeconej" strony sceny politycznej demokracja jest tylko wtedy, gdy lud zgadza się z ich nowoczesnymi postulatami. Gdy przywiązuje się do tradycji i kultury i konserwatywnych zachowań - wtedy jest dyktatura większości.
  • Odpowiedz
@Pogromista: No to jak demokratycznie za cieci zdecydowali w sprawie ideologicznej że mają się wszyscy modlić, no to co zrobisz, pomódlmy się więc:

In nomine Dei nostri Satanas Luciferi excelsi!
  • Odpowiedz
Bóg jest widoczny wszędzie, gdzie tylko spojrzysz.


@kinlej: Patrzę w prawo, widzę szafkę. Patrzę w lewo, widzę ścianę. Patrzę wprost, widzę monitor. Patrzę w tył, widzę okno.
Boga jakoś nie widzę.
@Pogromista: Sama kwestia głosowania nad czymś takim to idiotyzm. Jak dziecko chce się pomodlić, to się modli, nie chce, to nie modli. Jakiekolwiek zmuszanie kogokolwiek do czegokolwiek jest idiotyzmem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kinlej: Albo wszystko ze mną w normie i żaden bóg nie istnieje.

Jest dobry I tak pójdzie do nieba.


@TheKarp: Niestety, ale niewierzący lecą do piekła. Bóg jest dosyć zazdrosny jeśli chodzi o kwestie wiary.
  • Odpowiedz