Wpis z mikrobloga

#film #filmy #pytanie #ankieta
KTÓRY Z FILMÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TOP5 WSZECH CZASÓW PORTALU FILMWEB.PL UWAŻASZ ZA NAJBARDZIEJ PRZEREKLAMOWY I SĄDZISZ, ŻE NIE POWINIEN SIĘ TAM ZNALEŹĆ?
Pobierz rales - #film #filmy #pytanie #ankieta
KTÓRY Z FILMÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TOP5 WSZECH...
źródło: comment_YwlDBc3S83QUW0qRu3oNfTkU00H5LCb6.jpg

Który z filmów znajdujących się w TOP5 wszech czasów portalu filmweb.pl uważasz za najbardziej przereklamowy i sądzisz, że nie powinien się tam znaleźć?

  • Skazani na Shawshank (1994) 6.6% (310)
  • Nietykalni (2011) 55.4% (2619)
  • Zielona Mila (1999) 10.9% (513)
  • Ojciec Chrzestny (1972) 9.2% (437)
  • Forrest Gump (1994) 6.7% (318)
  • sprawdzam 11.2% (529)

Oddanych głosów: 4726

  • 67
@realbs: Skoro tak to odebrałeś to trudno, ja tam na filmie nie płakałem, ale dostrzegłem za to mnóstwo fajnych elementów. Super grę Hanksa - bardzo dobrze pokazał uczucia człowieka, który mimo, iż nie zgadzał się z systemem musiał poddać się jego rozkazom. Podobnie Percy - zagrał tę rolę perfekcyjnie, sprawiając że niemal każdy widz go nienawidził. To, właśnie za realizm postaci (nie patrząc oczywiście na "repertuar" czarodziejskich mocy Coffeya) sprawił, że
@rales: TOP3 to dla mnie solidne rzemiosło kinowe ale zawsze oglądając te filmy mam wrażenie że od początku były to produkty przyszykowane pod zdobycie jak największej popularności. Duże studia filmowe mając w rękach świetny scenariusz użyły typowego hollywoodzkiego przepisu czyli znani aktorzy, solidny reżyser, dobra produkcja i ostatecznie to zagrało. Brakuje mi tu jakieś dozy nieszablonowości, autorskiej wizji świata czy zaskakujących kreacji aktorskich, wszystko jest zrealizowane poprawnie ale brak jest tego
@rales: Ichabod dość ładnie wypunktował wady Zielonej Mili:

https://www.youtube.com/watch?v=HQ01tuxOwPk

Ktoś kto oddał głos na Skazanych na Shawshank, Zieloną Milę, Ojca Chrzestnego czy Forresta Gumpa najwyraźniej jeszcze nie dorósł jeszcze do tych dzieł.


@mactrix: xD A co niby takiego jest w nich angażującego intelektualnie (no, może poza Ojcem Chrzestnym)? Jakiego bagażu doświadczeń trzeba, by je docenić? To po prostu skutecznie grające na uczuciach filmy. Są dobre, ale ocenianie filmu pod kątem
@mactrix: Zawsze bawi mnie argument, że jeśli coś komuś się nie podoba to jest albo niedojrzały, albo głupi, itp. Tak kiedyś było z PO(na nich głosują tylko młodzi wykształceni z dużych miast) i później każdy że jest za PO bo chce należeć do elitarnej grupy :D. Tak samo ze współczesną sztuką, nie podoba Ci się gówno w nocniku? Po prostu nie znasz się na sztuce. Taki argument to nie argument.
@rales: Na #!$%@? dodajesz opcje "sprawdzam", która psuje statystyki procentowe, jak pod ankietą jest przycisk do sprawdzenia wyników bez głosowania? ()
@rales: dwa filmy na podstawie prozy tego pijaka kinga w pierwszej piatce, te rankingi na podstawie ocen spolecznosci zawsze byly slabym wyznacznikiem, to rankingi popularnosci a nie jakosci dziela, to samo jest na IMDB