Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do wszystkich Mirków rodziców jak i ekspertów #android . Chciałbym zablokować dostęp do youtube w tablecie. Jak to można zrobić wygodnie, prosto i skutecznie? Tzn. z tego co rozumiem edycja pliku /etc/hosts bez root-owania jest niewykonalna. Pozostają więc aplikacje, przychodzi mi do głowy zablokowanie przy pomocy narzędzi typu AppLock aplikacji YouTube, ale nie mam pomysłu jak odciąć również możliwość przeglądania strony YT w przeglądarkach internetowych.

#internet #blokadarodzicielska #siecikomputerowe #aplikacjemobilne
  • 6
@balrog84: Ja swojego czasu zrobiłem to bardzo prosto. Nie koniecznie skutecznie technicznie, ale pewnie chodzi tu o #dziecko

Podłaczyłem do konta google tablet i odinstalowałem aplikację. Zakazałem mu używać youtube, a tym bardziej instalować i powiedziałem, że jak zobaczę, że coś na youtube obejrzał to zabieram tablet definitywnie.

Regularnie wchodze na to konto i sprawdzam w historii oglądania czy czegoś nie ma - głównie wtedy gdy korzysta z tabletu i może
@sicknature: Ty mi tego nie musisz tłumaczyć :) Zresztą to nie ja jestem rodzicem. Poza tym tu chodzi o 6-7 latka, rodzice nie są w stanie kontrolować tych debilnych kanałów, a dzieciak zaczyna już chłonąć język idoli, chodzi więc gł. o przycięcie tego na tablecie.
@balrog84: przecież to bez sensu, zablokują mu youtube znajdzie sobie inne źródła języka idoli, a jeszcze będzie uciśniony bo starzy się nie znają i zabraniają, efekt bunt siedmiolatka ( ͡° ͜ʖ ͡°)