Wpis z mikrobloga

@Shmit Nie wiesz może ocb z kontrolką sondy lambda? Mam wycięty kat i podejrzewam że mi gdzieś 50hp uciekło. Mechanik rozkłada ręce, internet pisze o kablach wysokiego napięcia
  • Odpowiedz
@Shmit: ok, jeszcze odnośnie turbo. ELM pokazuje mi boost na poziomie 24psi przy 3500 rpm czyli około 1.6 bara. Nie jest to raczej ciśnienie w sprężarce ale ciśnienie atmosferyczne + ciśnienie w sprężarce więc odejmując 1 bar na ciśnienie atm jakieś 1018hpa wychodzi mi max doładowanie na poziomie 0.6 bara. I już wiemy dlaczego nie ma "#!$%@?ęcia". Sprawdzę w sobotę jak tam wygląda sprawa z ic i czy wszystko szczelne jest.
  • Odpowiedz
Ja bym zaczął od rur od turbo i pozostałych. Nie w volvo a w fordzie nowym bo 7 k przebiegu pękła mi obejmą trzymająca waż od turbo i tez generalnie była kicha. Płyn chłodzący koniecznie wymień.
  • Odpowiedz
@Shmit: Już jedną wymiane turbo przeżyłem, też w fordzie. Sprawdzę to jak będe w domu, to samo z płynem. Ciekawi mnie sonda lambda dalej, niby szyna ciśnienia paliwa może być winowajcą ale zobaczymy, gaz niech mi dostroi i zobaczymy
  • Odpowiedz
@swatinf: ja jakimś specjalista nie jestem. Tez wszystkiego się uczę i traktuj moje komentarze raczej jako podpowiedz a nie wyrocznie. Do tej pory obsługa samochodu przeze mnie ograniczało się do zostawienia kluczyków w ASO i podpisaniu kwitków. Coś tam czytałem i słyszałem i przerabiam tez i siebie różne błędy ale poki co likwiduje te zastane niż tworze nowe wiec chyba w dobra stronę idę :)
  • Odpowiedz
@pawel_tarnobrzeg: Popatrz jak stoją w twojej okolicy, ja jak kupuje to zazwyczaj moja miejscowość + 50km ale z racji tego że trochę po polsce się przemieszczam to mam porównanie między wrocławiem, opolem, katowicami, krakowem. Najtaniej auto kupisz na śląsku, ale wiadomo czasem trafi się perełka gdzie indziej. Nie warto po takie auto jechać dalej niż 100km od miejsca zamieszkania. Zawsze coś z ceny zbij, jak gość nie chce to opony niech
  • Odpowiedz
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Wymieniony jeden silnik b4194t na kolejny po 6 miesiącach pokrzywiła się głowica i teraz go remontuje ;) Także jak narazie skarbonka która więcej siedzi w garażu. Podobno ten silnik niezniszczalny no ale cóż jeden kupi i pojeździ 10 lat a drugi będzie dokładał. Nie chce się wypowiadać narazie - jak zrobię i tak z rok poużywam to wtedy coś więcej mogę powiedzieć. Z moich poprzednich aut to polecam albo audi
  • Odpowiedz
Wymieniony jeden silnik b4194t na kolejny po 6 miesiącach pokrzywiła się głowica i teraz go remontuje ;) Także jak narazie skarbonka która więcej siedzi w garażu. Podobno ten silnik niezniszczalny no ale cóż jeden kupi i pojeździ 10 lat a drugi będzie dokładał. Nie chce się wypowiadać narazie - jak zrobię i tak z rok poużywam to wtedy coś więcej mogę powiedzieć. Z moich poprzednich aut to polecam albo audi 80 albo
  • Odpowiedz