Wpis z mikrobloga

Mama mojej koleżanki pracuje w szkole. Jakaś podbaza, czy tam gimbaza. Jakiś czas temu dostała list z kuratorium o tym, że w szkole, jako placówce państwowej, jest zakaz promowania Halloween. Jedynie na lekcjach angielskiego nauczyciele mogą powiedzieć, że jest to tradycja obchodzona NA ZACHODZIE i tylko NA ZACHODZIE dzieci przebierają się i zbierają cukierki.
#dobrazmiana #bekazpisu
  • 166
@Mishkaliina: Spoko w podbazie u różowego to samo od lat walka rodziców wyznawców pisokatolicyzmu. Szkoła organizuje bal przebierańców, gazetki i oczywiście wszystkie dzieci idą na bal przebrani a tych kilkoro dzieci nie przy okazji chcą zakazać organizacji tego wydarzeniom. Ogólnie afera zawsze do dyrektorki. Z tego co wiem dyrektora zawsze odpowiada, że to jest szkoła i szkoła jest dla dzieci a nie rodziców którzy mają swoje poglądy.

Chyba bym wygarnął rodzicom
@Mishkaliina: dobra, sam zweryfikowałem, http://www.tvn24.pl/pomorze,42/bydgoszcz-kurator-krytykuje-halloweenowe-zabawy,683592.html

po prostu nie wierzę że ktoś może wpaść na tak idiotyczne pomysły, jak można być takim idiotą i debilem?

przypomnę kalendarz:
31 października: Halloween
1 listopada: wszystkich świętych - wspominanie świętych także niewymienionych
2 listopada: wspominanie zmarłych - dzień zaduszny, tzw zaduszki

czy tego nie da się pogodzić?
@Chlebogryzarka: cieszę się, że w taki sposób reprezentujesz poziom ludzi popierających promowanie haloween :)
z @UndaMarina: nie warto dyskutować, bo to troll, potwierdzone info

@amator_kwasnych_zelek: moment. W dyskusji jest mowa o zakazie promowania, nie o zakazie obchodzenia. I ja jestem za, bo promowanie bezmózgiego kopiowania wzorców z zachodu (ten dzień nie ma nawet polskiej, albo chociaż spolszczonej, nazwy) uważam za złe.

Jeśli to wydarzenie jest faktycznie takie superfajne, to
@Jade tak to jest radosne święto u katolików wierzących. Letni katolicy jak Ty, albo moze w ogole niewierzacy wlasnie tak to postrzegaja, bo nie uczestnicza w zyciu kosciola na codzien. Halloween to świeto okultystyczne wywodzace sie od celtow szamanow, demony itp. Proponuje poczytac. W dodatku są w tym czasie radosne imprezy 'w tym smutnym jak #!$%@? kraju' jak to mówisz organizowane przez katoli typu 'Holy wins'