Wpis z mikrobloga

przez to całe gadanie o #przegryw straciłam cały szacunek do swoich rodziców. czuję się z tym podle bo wiem ile serca i ciepła włożyli we mnie ale ja nie umiem już patrzeć na nich inaczej niż przez pryzmat tego co zdobyli i osiągnęli w swoim 50+ życiu. boli mnie to jak cholera bo jeszcze pamiętam moje wyobrażenie o nich jako małej dziewczynki, jak podziwiałam swojego ojca, jak cieszyłam się gdy przyszedł po mnie do przedszkola i rozpierała mnie duma przed koleżankami, że to jest mój tatuś. teraz widzę 7 letniego opla zaparkowanego pod blokiem, m2 w budownictwie lat 70 z meblościanką i dzierganym białym obrusem na ławie, mielone z mizerią na obiad w każdą niedzielę. i te ich obiadowe "mądrości życiowe", to jak kurczowo się ich trzymają by nie wypaść z roli. bawi mnie to z jednej strony i zarazem rozczarowuje gdy myślę że oto właśnie spoglądam na owoce ich egzystencji na ich dzieło życia. gardzę gdy widzę w nich jeszcze sovieticusa, tę esencję odparowywaną przez 25 lat wolnej polski o której oni nie wiedzą, zakamuflowaną różnorodnością produktów na sklepowych półkach i demokracją. nie wiedzą że to jest powodem ich niedopasowania do czasów w których przyszło im zyć.

#gownowpis
  • 118
  • Odpowiedz
@skinrunner przykre jest to co piszesz ale jestem w stanie to zrozumieć, bo tak właśnie jest, że w internecie, na wypoku, wmawia się, że takie coś jest złe, że takie osoby nic w życiu nie osiągnęły. Chcąc nie chcąc czyta się coś takiego i czasami podświadomie to do siebie dopuszcza. I #!$%@? mnie to niesamowicie. Sama ostatnio się natknąłem na pewnej stronie jak banda anonow wyzywa kogoś, bo ma dywan i meble
  • Odpowiedz
@skinrunner: Strasznie masz złe zdanie o rodzicach.. straszne to co napisałaś. dziewczyno doceń to co masz, nie każdy musi być bogaty. Zresztą w moich rejonach 7 letnie auto to już oznaka że komuś się w życiu powiodło. Wiele rodzin ma gorzej. Ciekawe jak Ty wychowasz swoje dziecko i jaki mu zapewnisz byt. Poza tym życie to nie tylko pieniądze.
  • Odpowiedz
  • 3
@skinrunner co niedzielę jedzą uroczysty obiad, z obrusem, razem, pewnie i Ty jesteś zaproszona/albo z nimi mieszkasz. myślę, mnóstwo osób by tak chciało, ciepła rodzinnego i by się nie wstydziło, że ojciec ma 7letni samochód i brzydkie mieszkanie.
  • Odpowiedz
straciłam cały szacunek do swoich rodziców


@skinrunner: To trochę smutne, jak patrzy się na rodziców przez pryzmat pieniędzy. Bo tak jakbyś oceniała totalnie obcych ludzi, a nawet ich nie powinnaś oceniać po stanie posiadania.
  • Odpowiedz
@skinrunner: Mam nadzieję, że masz 16-18 lat i po prostu Twoje hormony #!$%@?ą jakiś szajs. Nie ma nic złego w prostym życiu... Pewnie Cię kochają, a to duże osiągnięcie bo ja bym Cię z domu #!$%@?ł za takie farmazony.
  • Odpowiedz
@skinrunner: jesteś strasznie niewdzięczną osobą
ech, mi by do głowy nie przyszło żeby patrzeć na rodziców w ten sposób. stary samochód? taki mamy na jaki nas stać, na nim się uczyłem jeździć i w soboty pożyczałem od taty żeby do panny jeździć.
nudne obiadki? ciesz się, że Cie rodzice w ogóle karmią, od ust sobie niektórzy odejmują żeby dać dziecku coś do zjedzenia, a Ty narzekasz
głupie gadki przy obiedzie? a
  • Odpowiedz
@skinrunner: śliczna zarzutka, swoją drogą żadna dziewczyna nie ustawiłaby sobie pseudonimu skinrunner

Żeby niektórym jeszcze bardziej popsuć humor napiszę, że ludzie w wieku waszych rodziców rządzą tym krajem i decydują o waszym życiu, nawet wtedy gdy już dawno wyprowadziliście się z rodzinnego domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skinrunner ja mam podobnie, tylko bardziej skrajnie. Żyło nam się tragicznie, brakowało na cokolwiek, zawsze chodziłem w starych ubraniach, często podartych, latalem cały rok w jednych butach. Zawsze myślałem że oni się strasznie starali, ale po prostu im w życiu nie wychodzi.
Potem sam tyralem dzień i noc, żeby pogodzić studia dzienne z pracą, potem #!$%@? płatne praktyki przez ponad rok, ale oczywiście siedzenie w robocie praktycznie od 8 rano do północy.
  • Odpowiedz