Wpis z mikrobloga

<rok 2017 za dwa miesiące
<na stronie #pkp dalej nie ogarnęli możliwości kupienia biletu na podróż z przesiadką w ramach jednego biletu i trzeba kupować dwa oddzielne
Przerwę techniczną w nocy przemilczę bo choć uciążliwa jakoś ją zdzierżę, boli mnie kwestia systemu sprzedaży bo przy dwóch biletach kilometry nalicza się dwa razy i traci się kilka-kilkanaście złotych. Poprzedni zarząd InterCity czyli tzw. "bankomaty" #pdk obiecywały że w tym roku zmieni się strona i system sprzedaży biletów mający kilkanaście lat (!). Po obecnym zarządzie gdzie są mocne wpływy związkowców i wąsatych januszy 35 lat na PKP z postawą "panie kiedyś to były czasy dziś już nie ma czasów" raczej nie ma co się tego spodziewać.

Ps kochane #sloiki kupujcie bilety jak najszybciej, na mojej słoikotrasie już wczoraj były wykupione bilety na wszystko: od kolei po PKS, Polskiego Busa na busach kończąc na wtorkowe popołudnie.

#zalesie #transport #kolej
źródło: comment_D8Tyk4FOTiXXhPhrDJh4U8ycCsDzspQ6.jpg
  • 9
@pivo14: Pozdrowienia dla Kutna, byłem tam ostatnio na święcie róży mega impreza, swoją sprawą miasto pewnie musiało wydać grube miliony ale podobno bardzo bogate jest to prawda?
boli mnie kwestia systemu sprzedaży bo przy dwóch biletach kilometry nalicza się dwa razy i traci się kilka-kilkanaście złotych.


@pivo14: z tego co pamiętam przez reklamacje dostaniesz zwrot tego co przepłaciłeś
@Nemezis_: Zazwyczaj w Kutnie jestem przejazdem i widzę tylko tereny kolejowe a tam delikatnie mówiąc wieje #!$%@?, co do reszty miasta wiem tyle co widać z okien i jest względny ogar i jak na małe miasto bardzo dużo zakładów: Hoop, Terminal Cargo, Agroma, Teva, Pini Polonia, Miflex.
@Andczej: Nie wiedziałem że takie coś istnieje, pociągami jeżdzę zazwyczaj na krótkie odległości do 200 km i to jeszcze ze zniżką studencką więc
@Nemezis_: Z tym Świętem Róży nie jest aż tak drogo, kosztuje co rok około 1 mln zł. Wydatki na wszystkie wydarzenia kulturalne i rozrywkowe to około 7 mln zł rocznie. Rzeczywiście jest kilkadziesiąt zakładów przemysłowych i większość z nich jednak poza strefą ekonomiczną - do strefy należy 21 firm z prawie 3000 pracownikami, ta dzielnica przemysłowa ze zdjęcia (nie jest tu cała widoczna) to około 7 tys. pracowników, ale jest jeszcze
źródło: comment_y2nXYezmgNZT9fPmBPuKQrAjSeosTBCG.jpg
@pivo14: Wkrótce ma być jeszcze lepiej ze stacją. W następnym roku PKP PLK ma ruszyć z przebudową peronów, przejść podziemnych, torów i całej infrastruktury stacyjnej w ramach tego projektu http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/wielu-chetnych-na-modernizacje-linii-e20-74305.html - już i tak opóźnionego, bo miał się zacząć w tym roku. Wreszcie będzie zadaszenie i wyświetlacze elektroniczne na peronach.