Wpis z mikrobloga

Muszę opisać tą sytuację bo się zaraz zagotuje. Przeszedłem z żoną do PLAY ze swoimi telefonami. Żona około roku temu ja dopiero teraz. Żona miała na początku problem z smsami premium, zaczęły przychodzić jakieś nie wiadomo skąd, wszystkie oczywiście płatne. Pierwsze FV przeraziły mnie. Zablokowalismy żonie możliwość wysyłania i odbierania wiadomości premium. Oczywiście reklamacja nie zotała załatwiona pozytywnie. Dziś ja dostaje druga FV z Play na swój numer. Patrze, a tam 4 sms premium o wartości prawie 100 zł!!!!!!! Nie wiem co mam robić, czy znowu pisać reklamację i jakie są szanse powodzenia tej reklamacji #abonament #play #orange. w poprzedniej sieci nie miałem takich problemów. #telefony #reklamacja
  • 15
@egonio: moja mama miała taką sytuację miesiąc temu, też w sieci Play. Rachunek za smsy premium ponad 200 zł. A sama sieć ma cie głęboko w dupie i nie bierze za to odpowiedzialności, jedyne co możesz zrobić to zablokować numery specjalne
@egonio: Ta sama sytuacja u mojej babci. Kobieta nie umie wysłać nawet smsa, ma najprostszy telefon w stylu myphone... Nic nie wysyłała ani nic! Będę pisał drugie pismo do nich w związku z powyższym, jeśli to nie pomoże to Rzecznik Praw Konsumenta, jeśli to nie pomoże to może i sąd. Jeśli chciałybyś można by było razem coś spróbować.

@JusTQL: Nie było żadnych apek ani nic o czym mówisz. A smsy
@egonio: SMS-y premium dzielą się na dwa rodzaje:
- przychodzące płatne
- wychodzące płatne

Jeśli założyłeś blokady, a mimo to, nadal pobiera Ci opłaty, to jest to podstawą do uznania reklamacji - chyba że blokady zdjąłeś przed aktywacją (bo wtedy nie było blokady aktywnej).
Blokady założysz w Play24.

Jeśli masz abo, to jeszcze możliwość, że to usługa Dolicz do rachunku Play. Tak czy siak, nie da się aktywować czegoś, czego się