Wpis z mikrobloga

mirki dosyć nieoczekiwanie dostałem propozycję kupna #skoda #octavia I kombi 2010r 1.6 z fabrycznym lpg, 102KM, przebieg ~230k w cenie ~13k, moim zdaniem dobra oferta, ma ktoś może doświadczenia z tym samochodem, na co zwrócić uwagę przy zakupie, czy samochód wart uwagi, ma być pierwszy samochód ( ͡º ͜ʖ͡º) nie chce za mocno strzelić sobie w kolano, dzięki za wszystkie sugestie ;)

#motoryzacja #samochody
  • 15
@sushim: Zwrócić uwagę na to co przy zakupie każdego inne samochodu. Spasowanie elementów, progi, podłużnice, ciśnienie na cylindrach, oznaczenie na szybach, w jakim stanie są opony, sprzęgło. Sprawdź czy cała elekryka działa (lusterka, szyby, podgrzewanie etc). Stan podwozia i tak musisz na warsztacie sprawdzić. Sprawdz czy klima działa bo często mówią, że nienabita ;) Intalacje też bym zlecił w warsztacie sprawdzic. Zobacz w papiery czy nie ma kredytu, czy vin sie
@sushim: wzialbym, bo to nie wyglada mi na nowe problematyczne tfsi/fsi, bardzo swieze auto, dobra cena, do tego lpg :) chyba ze ogloszenie z otomoto/allegro/komis to bym olal, ale jak rozumiem dostales nieoczekiwana, wiec ktos w miare sprawdzony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sushim: stary ma octavię 1.6/102KM i żre olej od ok 170kkm. Nie mówię, że twój jest trafiony, ale coś za niska ta cena.. jakby była ukryta niespodzianka w stylu remontu silnika.. wtedy cena by się zgadzała

@sushim: ja bym firmowego nie kupował, oprócz tego że można mieć nadzieję że był regularnie serwisowany (a i to nie zawsze) to żadnych plusów jeśli chodzi o historię takiego auta. W firmach nikt się nie przejmuje samochodami i ciągle jest gaz do oporu i hamulec - wiem z autopsji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Znasz ten żart: jakie auto podjedzie pod każdy krawężnik?