Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda następująco:
Mam sieć LAN i dwa routery: Zyxel od Orange (DSL ze stałym IP) i drugi Netgear Nighthawk R7000 (który zakupiłem).
Zyxel ma IP LAN 10.0.0.1 i wpięty jest z numerycznego portu w port WAN w netgearze. Netgear połączony jest numerycznym z PC.
Jako że DSL ma stały IP - wprowadziłem go w netgearze, wszystko hula i mam niby zewnętrzny IP, Internet w sieci działa.
Mogę podejrzeć zarówno panel zyxela jak i netgeara.

Chciałem skonfigurować #openvpn w panelu netgeara, robię wszystko według instrukcji, jednak podczas łączenia się stoi na:
Tue Nov 15 11:12:24 2016 MANAGEMENT: >STATE:1479204744,WAIT,,,
i po 60 sekund wywala tls error.
Czyli tak, jakby nie widział/nie miał dostępu do sieci z zewnątrz.

Co mogę i w którym routerze jeszcze ustawić, żeby było OK? Wyłączyłem firewalle, ale nie pomogło.
Bardzo mi zależy.

#pc #sieci #siec #vpn #komputery #lan #wan #programowanie
  • 3
@Smartek: Sprawdź czy z komputera możesz pingować adres VPNa. Poza tym Firewall musi być wyłączony na Zyxel i na Netgear (jak to podziała możesz tylko zezwolić na konkretny port w Firewallu włączając go z powrotem). Jeszcze Orange może blokować VPN, zwłaszcza jak to jakiś popularny (możesz spróbować z jakimś innym, mniejszym, darmowym) bo oni chyba sprzedają podobną usługę, więc było by to w ich interesie. Możesz spróbować inne serwery z tego
@kostur86: Ping z komputera, z którego próbuję się połączyć do VPNowskiego routera (usługa VPN jest na Netgearze natywna), przechodzi po moim publicznym, stałym IP poprawnie. Co jeszcze mogę spróbować zrobić?