Wpis z mikrobloga

Tldr Robiłem dziś power clean na części crossfitowej i podszedł do mnie trener.

Z cyklu: Today I Learned

- power clean jest bezużyteczny w koszykówce
- nie warto go robić bo jest strasznie kontuzjogenny
- power clean jest bezużyteczny w treningu pod skok dosiężny
Oraz
"Jestem zwolennikiem podrzutu"
wykonuje "podrzut", bez żadnego wyskoku ani nic
Na pytanie czemu bez wyskoku odpowiada
- kontuzjogenne bardzo

Mówił Tomasz Knapik z trenerem w tych adidsach do przysiadow xD
#mikrokoksy #silownia #dwuboj

Wołam @berti bo może czas zmienić swoje nawyki treningowe:-)


  • 11
@Fifeq3:

bezużyteczny


To ja tak ogólnie. Bardziej o trójboju ale o dwuboju trochę też. Mark Bell powiedział o konkurencjach typowo siłowych "the sport for the rest of us". Możesz nie mieć żadnych umiejętności, ale na pewno potrafisz podnosić czy odpychać. Więc są ludzie którzy trenują sporty siłowe i ludzie, dla których coś co my rozumiemy jako sport dla nich jest elementem treningu dodatkowym oprócz tego specyficznego, technicznego. Mam tu na myśli
@Fifeq3: Amerykanski system edukacji znany jest z praktycyzmu, nie robia z humanistow fizykow jadrowych, a z kandydatow na maratonczykow zawodnikow sportow silowych.
Ile ktos nie obdarzony genetycznie do danej dyscypliny/zawodu bedzie musial poswiecic czasu aby osiagnac sredni poziom tych obdarzonych?
To sie poprostu nie oplaca, bo suma nakladow jest niewspolmierna do korzysci.
Miedzy innymi dzieki temu sa obecnie w tym miejscu w sporcie i nauce. Pomijam w tym momencie naklady finansowe.
@berti: > Są takie dwa miejsca. Lokalny świat #!$%@? trenerów personalnych po kursach. I świat dużych pieniędzy i rekordów i wszystkiego co pomaga osiągnąć wymierny rezultat. W tym drugim świecie przeciętny zawodnik NFL ma maksa w siadzie na poziomie Elite a znajomy, który kiedyś był przeciętnym (acz wyczynowym) zawodnikiem pchnięcia kulą, miał rwanie 130kg.
Te słowa to #!$%@? mistrzostwo, szanuje jak #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dałbym