Wpis z mikrobloga

O, ludzie. Ale to ma klimat! Wyciągajcie dwie dychy, wskakujcie na GOG i bierzcie "Vampire The Masquerade: Bloodlines" nie wahając się ani chwili. Po pierwsze, ta gra przenosi w świat prawdziwego #rpg w jego pierwotnym znaczeniu - pozwala Ci naprawdę wejść w skórę kogoś innego i to, hm, wampira. W tej grze naprawdę patrzy się na świat inaczej, żyje cudzym życiem w innym świecie. Po drugie, pomysł na całą mechanikę, "maskaradę" etc. w pierwszym kontakcie po prostu zachwyca. Po trzecie, zróbcie siusiu przed wizytą w Ocean House Hotel ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#vtmb #bloodlines #crpg #gry #staregry
kurp - O, ludzie. Ale to ma klimat! Wyciągajcie dwie dychy, wskakujcie na GOG i bierz...

źródło: comment_ac9IL5VhVgdjZ7xKjXzJGmLx1HqhRZxz.jpg

Pobierz
  • 13
Kolega @kurp: zapomniał wspomnieć, że do gry koniecznie (niekoniecznie jednak zaznaczać podczas instalacji przywrócenie wyciętej/nieukończonej zawartości) trzeba zaaplikować fanowskiego patcha stąd:
http://www.patches-scrolls.de/patch/4647/7/

@niepokonany: Do tego przy pierwszym podejściu niezalecane są klany Malkavian (bardzo mocno zmienia odbiór rozgrywki; idealny wybór na któreś z kolei podejście do gry) i Nosferatu (m.in. z uwagi na ich prezencję fizyczną trzeba upierdliwie poruszać się po kanałach).
@wielooczek A nie że wersja GOG-owa jest już elegancko załatana?

Co do klanów - bardzo słuszna uwaga. Z perspektywy widzę, że faktycznie byłaby to zupełnie inna gra.

Ciekawą opcją jest też wejście w rolę wampirzej uwodzicielki, którą polecał mi @Lisaros. Podczas gry (na ekranach loading) pojawiają się podpowiedzi i któreś z nich, traktujące właśnie o "seduction", sprawiły, że już postanowiłem wrócić kiedyś do tej gry w tej właśnie roli, bo brzmi
@kurp:

A nie że wersja GOG-owa jest już elegancko załatana?


Kilkanaście minut po tym jak napisałem o patchu znalazłem info, że wersja z GoGa podobno ma zintegrowane nowe patche. Nie wiedziałem o tym, posiadacz wersji Steam here ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciekawą opcją jest też wejście w rolę wampirzej uwodzicielki (...). Podczas gry (na ekranach loading) pojawiają się podpowiedzi i któreś z nich, traktujące właśnie o "seduction",
@kurp: @wielooczek:
Macie może link do ostatniej polskiej wersji tego moda?

Nosferatu (m.in. z uwagi na ich prezencję fizyczną trzeba upierdliwie poruszać się po kanałach).

Wcale nie, można chodzić normalnie tylko trzeba ludzi unikać. Gorsze jest to że Nosferatu traci 90% dialogów...
@kurp: Znam to miejsce na pamięć, w Ocean House byłem pewnie ze 20 razy a nadal potrafię się wzdrygnąć. Niesamowicie odwzorowana atmosfera z horrorów. Żeby było ciekawiej ten etap był swego czasu wymieniany w top best scariest moments games ever.
Kurde, zazdroszczę Ci grania w to pierwszy raz.