Wpis z mikrobloga

#programowanie #csharp #ssrs #webdev #iis #dotnet

Mirki pytanko, z poziomu zaawansowanego:

Czy ktoś wie może jak poprawnie skonfigurować SSRS i IIS pod aplikację web stworzoną dotnecie, tak aby korzystała z autoryzacji w ssrs i mogła pobierać raporty?

Ogólnie problem mam taki iż w kodzie mam dwie działające metody autoryzacji pod swoje konto SSRSowe: NTLM i BASIC
wiadomo czary mary, grzebanie w plikach aby rozszerzyć domyślną autoryzację (NTLM) i dla zautoryzowanego konta windows, przypisanego do odpowiedniej roli po stronie serwisu wszystko pięknie bangla.

Do momentu deploya na IIS, gdyż wtedy uwierzytelnianie po NTLM daje dupy ( ͡° ʖ̯ ͡°), z kolei w przypadku ustawienia konta na uwierzytelnianie BASIC działa tylko wtedy, gdy wyłączę token bezpieczeństwa (Identity impersonate w config ssrs-a) na false.

Czy ktoś może wie lub ma pomysł dlaczego autoryzacja NTLM po deploy na IIS nie chodzi, zas w przypadku autoryzacji podstawowej (BASIC) na to samo konto smiga ładnie?

Co więcej (i to 2gie zagadnienie) -> Co trzeba zrobić, aby SSRS łaskawie korzystał z kont nie windowsowych? (np. tak jak mamy w SQL Managerze, albo auth po koncie windowsowym, albo po SQL Auth na login i pass. domyslnie SSRS wymaga konta systemu windows, które musi posiadac odpowiednią rolę i grupę, zastanawiałem się jednak czy nie można stworzyć w Bazie Danych SSRS-a użytkownika o odp. nazwie i haśle, nadac mu ręcznie prawa i role by go puścić. Jeśli można -> Jak to zrobić?

Dokumentacja MS-a w tych kwestiach jest trochę ułomna. Korzystam z SqlServ 2016, zas dokumentacja dotyczy nadal 2012 i jest b. duzo rzeczy które w praniu wyszło, że uległy zmianie od tamtej edycji.

Pozdrawiam !
  • 2