Wpis z mikrobloga

@artur200222: Kraków here, parę lat temu ale wiem że nadal są stawki zbliżone +/- 50zł, 300zł 1 os, 480zł para. Studniówki odbywają się w dużych dobrych hotelach, do tego dobry pełny catering.

Januszerka u ciebie straszna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@artur200222: Moja studniówka miała miejsce w eleganckim pałacyku, po 150 złotych od osoby, full wypas, orkiestra do 2 czy 3 w nocy, spoko żarcie, elegancja-Francja.

Studniówka różowej? 250 zł od osoby, nie elegancki pałacyk tylko sala gimnastyczna w jej szkole, nie orkiestra do 2-3 tylko "dj" i muzyka z laptopa do 1, gównożarcie.
@goraca-kawa: Ja nie mam nic przeciwko temu ile będzie kosztowała ta studniówka, tylko przeciwko temu, że właśnie nie wiadomo na co pójdą te pieniądze. Studniówka tuż tuż, a my nie wiemy, czy będzie fotograf, jakie będzie jedzenie, czy będą prezenty itp. I też nie chcą się że mną podzielić na co pójdą pieniądze. Nawet ogólnie, szacunkowo. Nie wiadomo nic w temacie wydatków. Dlatego też pisze, bo sprawa wygląda podejrzanie.
@artur200222: może dla twojego (waszego) dobra? To co byś ujrzał mogłoby ci się nie spodobać. W mojej szkole studniówki organizowali sobie sami uczniowie, w wyborach z każdej klasy był jeden reprezentant i chyba nikt nie narzekał
@artur200222: jeden mały błąd w Twoich obliczeniach - przeczytałem tylko pierwszy wpis więc nie wiem czy ktoś o tym wspomniał. Liczysz 30 osób w klasie i mnożysz to razy dwa. A bierzesz pod uwagę"pary" w ramach klasy/szkoły? Więc pełna kwota zmniejszy się o co najmniej kilka tysięcy
@PerkoS: Przeczytaj dokładniej.

Klas biorących udział w studniówce jest 5, a w klasach jest od 30 do 34 osób, z czego praktycznie frekwencja wynosi 90% w zaokrągleniu w dół. Z mojej klasy 100% osób bierze udział.

300x30=9000 zł - tyle średnio zapłaci jedna klasa

9000x5=45000 zł - a tyle wpłacą pieniędzy wszystkie klasy


Pierwsze obliczył jedną klasę ~9000 zł, a później koszt jednej klasy razy ilość klas (5). W tych obliczeniach
@artur200222:

Poza tym owszem - drogo, ale nie widzę uzasadnienia dla podawania komukolwiek zakresu kosztów. To jest usługa. Sprzedając komuś telefon, sklep nie rozpisuje ile kosztowała dana część, ile produkcja a ile marketing, a na koniec jeszcze ile zarabia.
Powinniście znać ZAKRES tej usługi, czyli jakie będzie jedzenie, fotograf, muzyka, ale nikt nie rozpisze ile co kosztowało a ile zostanie w kieszeni szkoły. A osoba która to organizuje nie robi tego