Wpis z mikrobloga

@Mihashek @kapitan_kleks @hithat Nie wystawiłem jeszce na otomoto bo nie mam czasu pojechać na myjnie i zrobić normalnych zdjęć. W wielkim skrócie wszystko sprawne zasuwa aż miło, gdyby nie myło sprawne to pewnie rozbiłbym się ostatnio wyprzedzając slalomem na niemieckiej autostradzie przy 220 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Silnik ulubione 2.0 turbo każdego prawdziwego polaka #pdk stoi na zimówkach co spokojnie przejadą jeszcze z 2 sezony no i ma
@Lalo: A6C6 świetne auto, w wakacje sprzedałem swoją.
Ale za 25 tyś zapomnij o kupowaniu tego modelu bo kupisz jakiegoś totalnego ulepa albo wpakujesz się w 2.0 TDI co jest #!$%@?ą opcją dla tak ciężkiego auta.
No i chyba najważniejsze ;) Kupując A6 pamiętaj, że to fura warta 200k+ w salonie i koszty utrzymania będą wysokie ;)
@Lalo: Poczytaj sobie o Volvo S40/V50. Jak chcesz benzynę (i np LPG) to nalepszy możliwy wybór to silnik R5 2.4, praktycznie bezawaryjny. Z diesli dobre silniki to 2.0D od PSA. Solidna konstrukcja w razie jakichś problemów dość niskie koszty serwisów jak na diesla oczywiście. Samo auto dzieli bardzo dużo z Fordem Focusem więc ogólnie problemów z serwisem nie ma a są wygodniejsze i lepiej wykonane. Z tym, że jest mniejsze od
@Schneider91: japoncow zżera i będzie zżerać. Jedynie produkowane na rynek USA nie rdzewieją. To nie tylko kwestia utartego galanta, mazdy 6 tylko nawet nowych asx, które po roku maja ruda na nadkolach i ludzie oddają je do ASO :) mimo szczerej miłości do JDM, na polskie stanie pod blokiem i jazdę po zasolonych ulicach nie chciałbym codziennie zastanawiać sie czy juz powstał nowy purchel czy jeszcze nie :D
@cup12552: Wolę podejście typu; jak mnie nie stać na premium, to nie kupuję premium.
10 letni samochód ale "premium".
Jeśli świetny stan (to niewykonalne po 10 latach nawet stania w garażu ogrzewanym).
Gorsze moim zdaniem są przypadki ludzi, którzy kupują premium nowe a ich zupełnie na to nie stać.
To dla kogo są te samochody "nie premium"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A... Dla mnie - biedoty ;-).
@Wuza1337: mądre słowa. Szczególnie koncowka, koszty utrzymania wysokie. Zbyt silna chęć polaczkowania i pokazania pseudo statusu społecznego bezustannie narasta, szczególnie w wieku 24-30, gdy chłystki zarobią pierwsze pieniądze i nie musza ich wydać na bachora i kredyt hipoteczny :D
jak mnie nie stać na premium, to nie kupuję premium.


@defoxe: no i jest jeszcze punkt pośredni - można kupić coś co już nadaje się do jazdy a jeszcze nie ma etykietki premium i ma niskie koszty utrzymania.
no i jest jeszcze punkt pośredni


@xetrov: No jest... Ja nie mówię, że bym nie chciał skóry i deski z mahoniu.
Chciałbym.


Z tym, że wiem na co mnie stać i to kupuję. Kupuję nowe bo nie stać mnie na naprawy i inne zabawy.
Co bym wolał? Dajmy na to owego Sparka nowego, czy BMW w skórze i pęcherzami pod lakierem.
Sparka...
Na co inni mówią "ale to BMW". No BMW...
@Lalo BMW E39? Sedany są bardzo ładne, a za tą kase kupisz naprawdę przyzwoity model 530i lub 528i. Do tego gaz i spalanie 15l/100km. Auto wygodne, ładne i przy tym bardzo trwałe.
@defoxe: dla osób którym albo nie zależy na samochodzie premium, chcą coś do jazdy od punktu a do b i ważniejsze jest dla nich żeby samochód był tani w utrzymaniu niż miał skórzane wnętrze, dobre wyciszenie i dużo bajerów. Ja wole sporo płacić za naprawy i paliwo ale czuć ze jest to premium a nie nowy ale Fiat panda
@defoxe: ale co Ty w ogóle porównujesz. Spark to samochód klasy B który nadaje się do Miasta maks. Jest dobry jako drugi samochód ale nie jako jedyny. W takim wypadku kupujesz coś klasy C czyli Megane, Mazda3, Audi A3, A4, Citroen C4, Fiat Tipo (jedyny w kwocie 45k). A te pojazdy nowe kosztują jakieś 50k i więcej, więc nie ta półka cenowa.
Ja wole sporo płacić za naprawy i paliwo ale czuć ze jest to premium a nie nowy ale Fiat panda


@cup12552: Jak to mówią, "wyżej dupy nie podskoczysz". A szkoda, bo sam bym chciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

znowu popadasz w skrajność aby tylko obronić sens kupna puszki


@xetrov: Może, przepraszam... Tak już mam. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Popadam w skrajności (
@ksiak: zart? Byles ostatnio na allegro? Faktycznie te zdjecia ktore wrzucilem pochodza z aukcji za 31 ale w pelnej opcji z xenem i skora. Za 25-26 spokojnie kupisz gh w dieslu w troche ubozszej wersji
Spark to samochód klasy B który nadaje się do Miasta maks.


@ksiak: No zgoda. Wiem, że to będzie argument typu kiedyś jeżdżono konno ale kiedyś jeżdżono maluchami nad morze i dało się ;-). Oczywiście, masz rację - nie te czasy i nie ma sensu się umartwiać.
Spark jest dobry do miasta ale autor wątku chyba nie powiedział gdzie chce samochodu używać.

Na poparcie swojej "skrajności" niestety nie znalazłem samochodu poniżej 35
@defoxe: dla mnie samochód to coś więcej niż środek transportu. Ja bardzo lubię samochody i wolę kupić droższy w utrzymaniu ale taki żeby mnie "zachwycał" swoimi rozwiązaniami technicznymi czy mocą silnika niż prostszy, z wnętrzem z plastiku, z małym silnikiem 2.0 albo mniej ale za to nowszy i tańszy e utrzymaniu.

Ja nie rozpatruje tego w kategorii co się opłaca bo najbardziej to opłaca się jazda autobusem. Ja to traktuje bardziej
Ja nie rozpatruje tego w kategorii co się opłaca bo najbardziej to opłaca się jazda autobusem. Ja to traktuje bardziej jako hobby na które chętnie wydam pieniądze.


@cup12552: Co byś się nie zdziwił z tym tańszym autobusem :)
la mnie samochód to coś więcej niż środek transportu. Ja bardzo lubię samochody i wolę kupić droższy w utrzymaniu ale taki żeby mnie "zachwycał"


@cup12552: Dla mnie trochę też ale można się zachwycać również i retro ;-) Co mi po zachwycaniu się BMW jak podłoga gnije. Chciałbym dopaść dobry stan - nigdy się nie udało.
@Lalo: dużo osób słusznie zauważyło że jeśli masz 25k to do Audi A6 nawet nie startuj. Nie dość że kupisz jakiegoś szrota, to dodatkowo utrzymanie tego auta cię zje. Ja że swojej strony polecam Focusa/Astrę/Aurisa/Francuza a jeśli większe auto to Mondeo/Vectra/Peuegot407.
@majlo1985: bo nie ma innego auta, które mogoby godnie konkurować z pięknym Volvo S40/S60 oczywiście moja opinia jest całkowicie subiektywna i nie poparta żadnymi badaniami :) Gdybym miał teraz 20-25k to dla mnie wybór super prosty. Piekna linia, stosunkowo niewiele na drogach, dobre silniki, no i Volvo <3