Wpis z mikrobloga

W jakiej książce z filozofii znajdę rozważania na temat celu życia. Wiem, ze praktycznie każda o tym jest, ale szukam takiej gdzie nie będzie to przedstawione ani w sposób religijny ani sposób np. nietzschego. Cieżko mi wytlumaczyć o co tak naprawdę mi chodzi, ale może ktoś ma jakiś pomysł(taki złoty środek) #filozofia #ksiazki
  • 24
@Wydmuszka: muszę Ci podziękowaç za tę książkę. Wedlug mnie trzecia cześc ksiazki jest najlepszy, a raczej najlepiej do mnie przemawia. Choc koncepcja nowego spoleczenstwa nie do konca do mnie przemawia(nie ze wszystkim bym sie zgodzil), to autora propsuje i mam nadzieje, ze przeczytam inne jego ksiazki.
@niczego_nie_osiagne: Jak dla mnie, część trzecia, w którym Fromm odchodzi od tego 'jak żyć', na rzecz tego 'co być powinno', całkowicie zaburza odbiór dzieła i na końcu zostawia z pewnym, powiedzmy rozczarowaniem. Ta poezja i piękno pierwszych rozdziałów zostaje niestety zbrudzona marksistowskim utopizmem.

Mimo wszystko, cieszę się, że pomogłem komuś odkryć Fromma. Spokojnie mogę polecić jeszcze 'O sztuce miłości'.
@Wydmuszka: dla mnie wlasnie te dwa pierwsze nie zrobily wrazenia(szczegolnie drugi), bo byly trochę takie nic wznoszące. Natomiast w trzecim, zostalo dobrze pokazane co nalezy zrobic, zeby wpisac sie w schemat byc , a nie miec. Trochę utopii w tym jest, zaprzeczyc nie mogę, ale z drugiej strony pokazywal, ze nauka Marksa zostala wypaczona, a kapitalizm nie jest taki piekny