Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz #afera i wpadliśmy na ciekawy pomysł na #rozdajo. Jako, że nie bawimy się w żaden szeptany marketing, a nasza oferta nie ma ukrytych haczyków to zapraszamy Was do zadawania pytań nt. fotowoltaiki, OZE i całego świata.

Pięć osób, które zada najtrudniejsze pytania (spokojnie, mogą być nawet o kaczkę wielkości konia czy o wielkość arbuza ( ͡° ͜ʖ ͡°)) otrzyma od nas zestaw gadżetów - kalendarz na nowy rok, długopisy, pendrive'y i wszystko inne co znajdę pod ręką. Ponadto, dwa takie zestawy rozlosujemy wśród plusujących przez mirkorandom, no i powiedzmy kolejne dwa najbardziej plusowane komentarze też coś złapią.

ColumbusEnergy - Cześć Mirki,

jakoś tak czytamy o ostatnich wydarzeniach z #solgaz...

źródło: comment_EnaLPGxVmg4axoJ5012bKgJ6fNVjz872.jpg

Pobierz
  • 249
  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy panele fotowoltaiczne są ciemne, wytwarzając prąd nagrzewają się od padającego światła. Dlaczego więc nie produkuje się paneli które przy okazji grzały by wodę?

  • Odpowiedz
@ColumbusEnergy: wiem że już po rozdajo, ale mam pytanko:
- Przy jakiej barwie światła panele pracują z największą sprawnością?
- Dlaczego wychodząc na zewnątrz nawet w zachmurzony dzień panel wytwarza prąd, a wchodząc do dobrze oświetlonego tradycyjnymi żarówkami pomieszczenia nie?
  • Odpowiedz
@kochaj_albo_rzuc: a widzisz, teraz to już w ogóle nie mam czasu. Dla Ciebie jednak zrobię wyjątek. Ostrzegam jednak, że po 18 nie ma u nas w biurze żadnego inżyniera, więc odpowiedzi nie będą idealne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy stosujecie algorytmy podążania za Słońcem? Jeśli tak to czy sami implementujecie jakieś gotowce czy może trochę ambitniej i piszecie sami programy? I ile można na tym zyskać?


Takie
  • Odpowiedz
>Jaka jest zależność między temperaturą panelu, oświetleniem, a sprawnością ogniwa?


@kochaj_albo_rzuc: Powiem mało technicznie - spora. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wyjaśniając na początek - panele fotowoltaiczne produkują energię ze światła, nie ze słońca (photos - z greckiego światło). Optymalną temperaturą pracy panelu fotowoltaicznego jest +/- 20-25 st C i niższe. W Polsce, zasadniczo, ten parametr nie wpływa na pracę paneli, zupełnie inna sytuacja jest w rejonach bardzo
  • Odpowiedz