Wpis z mikrobloga

@dyskretny_urok_burzuazji: @Moonman: @Lewitujacy_Judasz: Przecież w czytaniu książek jedną z najbardziej rozwijających rzeczy jest poznawanie głębi bohaterów, ich emocji, uczuć, reakcji na różne sytuacje, tego co i jak myślą, wnętrza, w stopniu nieosiągalnym dla filmów ani jakichkolwiek innych mediów.

A w tym przecież nie ma znaczenia czy akcja dzieje się w świecie fantasy, we współczesności czy w świecie sf ani ogólnie gatunek. Ważne aby autor potrafił stworzyć dobrych i wiarygodnych
@dyskretny_urok_burzuazji: PLO jest bardzo słaby według mnie więc nie trafiłeś. Po prostu tacy ignoranci jak Ty uroili sobie coś o smokach i elfach i powtarzają cały czas tą samą bajkę.
Nigdy nie widziałem, żeby na wykopie ktoś czytający fantasy się wywyższał, za to widziałem kilkanaście wpisów jak Twoje, gdzie ktoś próbował poniżać ludzi czytających ten gatunek biadoleniem o smokach.
@dyskretny_urok_burzuazji: Tylko ile osób sobie to będzie analizowało? Raczej mały % oglądających. Większość po prostu obejrzy i tyle.

Po za tym filmy i seriale są zwyczajnie za krótkie aby poznać tak dobrze bohatera by można było to porównywać z książkowych doświadczeń. Jak w poznawaniem ludzi w życiu, kogoś z kim spędziłeś 200 godzin będziesz znał lepiej niż kogoś w kogo towarzystwie przebywałeś tylko 20 godzin. Przynajmniej w większości przypadków.
@dyskretny_urok_burzuazji: przesadzasz z tym bólem dupy. Czytam ponad 40 książek rocznie, zajrzałem pod #ksiazki i nic tam dla mnie nie ma, więc więcej nie zajrzę. Jeśli chcesz obecności "poważnej" literatury na portalu ze śmiesznymi stulejkami, to załóż tag i rozkręcaj dyskusje - na pewno zajrzę. Ale wielu osób się w nim nie spodziewaj ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kupojadek: A sam wrzucałeś jakieś materiały związane z literaturą poważną? Zostałeś wyśmiany? Kompletnie nikt nie odpowiedział?
Skoro jesteś obeznany w takiej tematyce to zacznij postować takie treści, może przyciągniesz takie same osoby lub rozpropagujesz lepszą w twoim przekonaniu literaturę.

Chochoł mocno? Częściej widzę wpisy takie jak twój niż to słynne "nie idę z tobą do łóżka"

@Wiedmolol: Ludzie widzą jakieś rakowe grupy na FB, a potem przychodzą na wykop wyżywać