Wpis z mikrobloga

@Postronny: nie o tym była moja wypowiedź. Nie mam żadnych ambicji ani czasu tworzyć tagu o literaturze na wypoku, jedynie korzystam z tego, co jest i mogę czasem coś skrobnąć, ot i tyle. W żaden sposób nie hejtuje czytelników Kinga, Pilipiuka czy innych opowieści z mekeńskiego pogranicza, tylko omijam tag książki.
@Kupojadek: Tysiąc osób czytających literaturę poważną może tak samo stwierdzić, że nikt tam nie wrzuca wartościowych treści i sytuacja się nie zmieni do póki ktoś nie zacznie. Wystarczy wrzucać dobre Twoim zdaniem książki pod #bookmeter Polecać pisarzy, tematykę. Sam sprawdzisz czy będzie jakaś odpowiedź ze społeczności.
@Postronny: no właśnie to czytanie ze zrozumieniem ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie mam żadnych ambicji ani czasu tworzyć tagu o literaturze na wypoku, jedynie korzystam z tego, co jest i mogę czasem coś skrobnąć, ot i tyle.
@Kupojadek: Ja nie napisałem Ci, żebyś tworzył specjalny tag i pisał elaboraty, tylko właśnie czasami "coś skrobnąć", wrzucić książkę, autora, tematykę, bo dziwisz się, że jakaś treść nie występuje na wykopie, a sam do niej nie nawiązujesz w najmniejszym stopniu.
@Postronny: przestań mi w końcu dopowiadać, czego nie powiedziałem xD co z Tobą? niczemu się nie dziwię, napisałem tylko, że w tagu książki nie ma książek, które mnie interesują, więc go nie przeglądam. Tylko tyle! Jest mi całkowicie obojętne, jakie książki czytają mircy i nie chce mi się polecać żadnych książek. Jak zauważę dyskusję o ciekawej książce, to się wtrącę, a jak nie, to nie xD
@dyskretny_urok_burzuazji: fajnie też odróżniać różne typy fantasy. bo jest fantasy o smokach i elfach i takie jest uznawane za najbardziej nerdowe a są i książki fantasy, które mają świeższą koncepcję i mogą zawierać szczątkowe ilości "magii" i nadal być zaliczanymi do fantasy. Pomijając to, że i tak w takich książkach największą rolę odgrywa to co się dzieje w umyśle głównego bohatera, przemiana jaką przechodzi etc.
@dyskretny_urok_burzuazji: XD o jest i przedstawiciel elity wśród elit.
Mam w pracy taką typiarę, co średnio raz w tygodniu wspomina ile to ona nie czyta, żeby wszyscy wiedzieli.
Na wykopie jest podobnie, tyle że tutaj jednak sporo ludzi czyta, to trzeba sobie znaleźć inny sposób na wywyższenie się, dzieląc książki na lepsze i gorsze XD
A #!$%@? Ci do tego kto co czyta, grunt że ma z tego frajdę.
@dyskretny_urok_burzuazji: Mam szczerze w dupie, co kto czyta, może to być fantasy, może to być jakaś publikacja naukowa. Magia czytania polega na tym, że wzbogaca słownictwo, osoby czytające wypowiadają się znacznie estetyczniej i są bardziej interesującymi rozmówcami. Oczywiście są wyjątki od reguły, ale nie rozdrabniam się już nad tym :P