Wpis z mikrobloga

#reddit #oswiadczeniezdupy #voat #strimi W sumie michau mnie za to chyba nie zbanuje, to mogę oświadczyć że o ile reddit ma parę swoich subredditów które dalej śledze, o tyle to co się dzieje na głównej to jest całkowita porażka. Cały serwis jest pełen szitpostów, repostów, nieśmiesznych obrazków i naprawdę może 1-2 materiały na głównej dziennie jest ciekawy. Z ciekawości sobie spróbowałem voat, czyli alternatywnego klona reddita - i na pierwszy rzut oka bardzo spoko. Serwis przypomina bardziej zagraniczny wykop, bo jest i czarny humor i dyskusje nie zorientowane na lewicowe poglądy. Jest tu sporo Rigczu, ale wciąż ruchu niespecjalnie dużo.
Takie moje 3 grosze jeśli chodzi o ostatnią aferę ze strims/wykopem. Oczywiście serwis po angielsku. Ale jakieś paralelle można sobie zrobić między redditem a voatem i wykopem i zbliżającym się strimi.
  • 5
@OpsMom: Taa, tam są mocne wojenki bo The_Donald to jest ostatni subreddit który nie jest lewicowo/liberalny, są różne oskarżenia o to, że są różne manipulacje głosami, usuwanie ze strony głównej informacji które dochodzą do głównej właśnie z tego subreddita i np taki facebook to podsyca usuwając grupę sympatyków Donalda Trumpa która miała bodajże 200k+ użytkowników.
Z kolei r/news r/politics to są zdominowane właśnie grupy przez modów konkretnej opcji politycznej i użytkowników,
@dzeksondzekson: jeszcze do tego dochodzi r/enoughtrumpspam czy jakoś tak, którzy sami nim spamują w r/all. Co do r/news i politics to ile razy było że modki z r/askreddit otwierali normalne niecenzurowane tematy bo tam były zamykane itp. Rak rakiem pogania ten serwis, dlatego warto się trzymać tylko jakichś tematycznych subów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzeksondzekson: Reddit własnie jest tak skonstruowany abyś nie musiał wchodzić na r/all tylko przeglądał swoją stronę główną gdzie wyświetlają Ci się Twoje subredity, które subskrybujesz! Ja także koncentruje się na kilku subreditach gdzie jestem aktywny, do r/all wpadło mi kilka postów z niszowych subreditów i dzięki temu sporo nowych czytelników udało się przyciągnąć :)

Co do #voat to życzę im powodzenia i śledzę ten projekt od początku, jakbyś chciał zobaczyć protoplastę