Wpis z mikrobloga

Może jest jakiś Mirek, który się zna na mandatach? Otóż kilka miesięcy temu dostałem list od ITD ze zdjęciem z fotoradaru i quizem do wypełnienia. W quizie zaznaczyłem, że to ja kierowałem pojazdem i przyjmuję mandat, a następnie wysłałem to listem poleconym. Jakiś czas później znalazłem awizo (na 99% to był mandat), ale nie odebrałem listu na poczcie bo myślałem, że listonosz i tak musi z tym przyjść jeszcze raz (nie miałem akurat kasy, więc było mi to na rękę). Teraz minęło już trochę czasu, znalazłem pracę i nie chciałbym, żeby mi to ściągnęli z pensji :D Jak mam zapłacić kiedy nie znam serii/numeru mandatu ani konta do wpłaty? Co robić? Jak żyć?

#mandat #itd #drogowka #fotoradary #prawojazdy i może #prawo
  • 6
Na tym dokumencie który wysłałeś był nr sprawy czy coś takiego i na stronie itd był jakiś system do sprawdzenia postępów, mi to nie działało w wakacje ale może teraz ogarneli
Szkoda mi czasu na prostowanie bzdur januszy prawa, ale niech będzie

chyba musiałaby być sprawa sądowa, żeby komornik mógł zająć


@Dzyszla: nie, nie ma żadnej sprawy sądowej, egzekucja mandatów idzie trybem ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

Natomiast dopiero dwukrotna próba doręczenia uznawana jest, zdaje się, za dopełnioną. Więc jak raz wysłali i wrócił, to raczej powinni jeszcze raz wysłać.

Nie, nie żadna dwukrotna próba doręczenia a dwukrotne awizowanie. Nic nie