Wpis z mikrobloga

Czy host z #airbnb może poprosić mnie o wysłanie dokumentu (paszportu, albo "wystarczy prawo jazdy" - nie mam prawa jazdy) "dla bezpieczeństwa"? Może poprosić - ale czy powinnienem się zgodzić i wysłać taki skan/zdjęcie dokumentu? Konto na airbnb ma potwierdzony dokument na tej platformie. #podroze #azja #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@FlyingDutchman: Nie slyszalam o czyms takim. Na Twoim miejscu dokladnie przeczytalabym regulamin, jesli nic tam nie znajdziesz to grzecznie zapytaj na jakiej podstawie prosi Cie o dokument. Masz prawo nie chciec mu go wyslac i on to albo uszanuje albo odwoła rezerwacje.
  • Odpowiedz
głupi ja, nie zauważyłem, że masz potwierdzony dokument na airbnb, a host chce osobno skan. No tak to nieee, to nie wysyłaj, znajdź inne miejsce chyba
  • Odpowiedz
@wisnia6666: @kicioch: z drugiej strony, jeśli mu go nie wyślę, on "uszanuje" (już zrobiłem rezerwację, hajs mi z konta ściągnęło (ale według regulaminu Airbnb hajs ma na razie platforma, a nie host)) - ale pojawią się jakieś ew. nieprzyjemosci później jak już się wprowadzę (wiadomo, że jest program ochrony: ale jak mi zajebią np. laptopa na którym muszę pracować to ileś czasu/nerwów/pieniędzy stracę aż kupie nowy a po X czasu
  • Odpowiedz