Wpis z mikrobloga

Jak wykorzystywać za darmo młodych ludzi:
https://ttsr.eu/wolontariat
Skoro twierdzą że bez pomocy tych ludzi regaty nie mogą się odbyć, czyli miasto nie zarobi kasy z tej imprezy, to czemu się nie podzieli zyskiem, nawet jakieś symboliczne 500 zł za pomoc w imprezie a nie ludzi uczy się pracy za darmo.
Dziwne że wmawia się że ich praca jest bardzo ważna, mnie zawsze uczono że praca jest warta tyle ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić ( ͡º ͜ʖ͡º)

#polska #szczecin #cebuladeals
  • 38
@na_rowerze_samochodem_360: Czym innym jest wolontariat, gdzie ktoś chce komuś bezinteresownie pomóc, a czym innym wykorzystywanie naiwności młodych ludzi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolontariusz opiekujący się starszą Panią w bloku, robiący jej np. zakupy - super, to jest wolontariat.

"Wolontariusze" podczas Euro 2012 w Polsce, to nie jest wolontariat, to wykorzystywanie młodych ludzi, bo UEFA zarobiła na tym w #!$%@? kasy i zamiast zapłacić ludziom za pracę wmówiła
@Oude_Geuze: skończyłem dziś "#!$%@?ć" chwile przed wyjściem do pracy. Tonuj wypowiedzi bo z dzieciakiem nie rozmawiasz.
@Witeeek: Bezpłatna praca społeczna. dalej się zgadza. Zwróć uwagę na słowo ZWŁASZCZA. Nie mieszkam już w ZS, ale udzielam się w organizacji pewnego festiwalu w PL i wiem że tacy ludzie są potrzebni do organizacji masowych imprez, bo fundusze często są bardzo ograniczone.
@Witeeek
Wolontariat na EURO to ja jeszcze mogę zrozumieć, bo to prestiżowa impreza i sporo osób poszła z ciekawości jak to wygląda od środka, a nawet po to by zdobyć zdjęcie z jakimś znanym piłkarzem na co ma się większe szanse niż jako zwykły kibic na trybunach. Co więcej niektórym się przyda wpis do CV, bo to nie były zawody o Złote Kalesony w #!$%@? Wielkim, jedne z najważniejszych imprez sportowych Europy.
@na_rowerze_samochodem_360: No ok i to może nawet byłby wolontariat, ale UEFA nie ma jakichś większych problemów z kasą i na Euro 2012 zarobiła tyle, że bez problemu mogła im chociaż jakieś kieszonkowe zapłacić.

To nie jest tak czarno białe, jak zresztą nic na tym świecie, więc nie można uogólniać, ale niestety w wielu przypadkach jest to przez firmy nadużywane właśnie po to, aby ciąć koszty i więcej zarobić, a nie
@na_rowerze_samochodem_360:
Ok, mój błąd.
Aczkolwiek o ile "Oficer łącznikowy" to rzeczywiście może być ciekawa przygoda, o tyle "Obsługa wydarzenia" to już będzie zwykłe targanie sprzętu i to na pewno nie powinien być wolontariat. :)

A już pomijając kwestie etyczne, to jeśli Oficer Łącznikowy jest naprawdę tak ważny jak piszą w ogłoszeniu, to jednak trochę żenada, że szukają wolontariuszy, zamiast na tak odpowiedzialne stanowisko zatrudnić kogoś z doświadczeniem, żeby przypadkiem nie ten
Jego funkcja jest niezwykle istotna, stanowi tzw. „twarz całego przedsięwzięcia” i buduje wizerunek naszego miasta na świecie.


Dyspozycyjność, dwujęzyczność, zaangażowanie... za "Bóg zapłać".

Studentów w Szczecinie nie mało ale zakładam, że będą woleli postać w jakimś hipermarkecie na promocji niż zyskiwać

wspomnienia, których czas nie wymaże i satysfakcje szczególnego wymiaru

Bo z tego co wiem, ani satysfakcją ani wspomnieniami w biedronce jeszcze płacić nie można.


@Pabick: Masz wycinek z regulaminu:
Organizator zobowiązuje się do:
2. Wyposażenia Uczestnika projektu w komplet odzieży zawierającej system identyfikacji wizualnej
3. W skład powyższego kompletu odzieży wejdą m.in.: koszulki, kurtka przeciwdeszczowa lub polar, torba na ramię lub plecak i inne.
4. Zapewnienia uczestnikom wyżywienia (śniadanie, obiad i kolacja) podczas trwania wydarzeń

Chyba nie jest tak źle.