Wpis z mikrobloga

Cześć!
Właśnie minął miesiąc odkąd jestem w posiadaniu swojego pierwszego autka.

#volvo #s40
Bardzo chciałem podziękować wszystkim, którzy mi służyli radą i cierpliwością podczas wybierania samochodu i wskazanie mi, na co zwracać uwagę.
Oczywiście jest co robić przy samochodzie, bo przecież nikt nie sprzedaje dobrego samochodu :P
Niemniej jestem przeszczęśliwy i zakochany w swoim smoczysku.
Ma już nawet przydomek "Nocna Furia", z racji spalania jak na taki silnik. ( ͡º ͜ʖ͡º)
zaliczył już kilka wizyt na warsztacie, jeszcze kilka wizyt ją czeka, ale jestem dobrej myśli.
Co do szczegółów samochodu, to model z 2001roku ze sportową lotką, silnik 2.0 16V, 136 KM
Automatyczna skrzynia biegów (nie był to mój priorytet), ksenony, komputer pokładowy, podgrzewane siedzenia, instalacja sekwencja.
Nie ma tempomatu.
Kolor Atlantic Blue
Ostatnio okazało się, że układ chłodniczy jest w opłakanym stanie, regulator podciśnienia, poza tym miejscowe wykwity rudej, które czekają na wiosnę.
Tyle.
Szczególnie dziękuję panom: @Reginald911, @glockDS, @hctkko, @bdfi3
LeGgo - Cześć!
Właśnie minął miesiąc odkąd jestem w posiadaniu swojego pierwszego au...

źródło: comment_zKICBXMJekUmZKbtKtxkmER7QUtgU3Wq.jpg

Pobierz
  • 17
@Reginald911: co robiłem? wymiana opon na lepsze zimówki, bo kupiłem z takimi w stanie agonalnym. 400zł + 50zł
sprawdzanie szczelności instalacji gazowej. 30zł
Diagnostyka komputera, plus to co wyszło, że odpięty był czujnik położenia wałka rozrządu :O, to mechanik mi go podłączył - 80zł
W piątek wymiana świec oraz sprawdzanie silnika - 200zł
ale jakie tam cuda były!
Mechanik znalazł wężyk podciśnienia, a raczej, jego szczątki, sparciały, pokruszony, jak ser szwajcarski.
@LeGgo: kolego - jedna bardzo ale to bardzo ważna rzecz (tutaj posiadacz S60) - jak masz automat to zmieniaj olej w skrzyni 2 razy częściej niż w specyfikacji producenta. Te skrzynie są super ale lubią się #!$%@?ć dość niespodziewanie jak nie będziesz często zmieniał oleju. Taki tip - znana usterka, której można uniknąć.
@grigoryi: Dzięki za poradę, przymierzam się do tego, ale muszę wyczarować pieniędzy na koncie.... chciałbym to mieć za sobą do połowy wiosny. Trzeba dynamicznie wymienić olej, a to jest impreza na cały dzień :D
Nie mniej, przymierzałem się do S60 2.4 w automacie, ale zabrakło pieniędzy, więc poszło budżetowo :P
mimo wszystko są to uż prawie kultowe silniki i cena za zadbany model potrafi być spora.
może kiedyś zupgraduję się życiowo.