Wpis z mikrobloga

@ziobro2: Ciechan pszeniczny potrafił tak robić w co drugiej butelce w czasach jak był uważany za jedno z lepszych piw na rynku:D Niestety bardzo dużo zależy od tego jak był przechowywany ale zima jest więc w twoim przypadku raczej nie to było problemem.
@ziobro2 ostatnio w Intermarche, była promocja Doctorów. Sporo IPA za 2,99 promo z 5,99 (chociaż wcześniej tego piwa tam nie widziałem) termin się kończył, masa osadu na dnie, stały w świetle. A ludzie i tak brali, bo wyglądało inaczej niż te co zazwyczaj stoją na półkach
@dakcts: a co ma do jakości piwa masa osadu (znak rozpoznawczy doktor zlew) i to że stały w świetle? stara ipa ma to do siebie że aromat z chmielu ucieka a tak to sie nic nie powinno dziać.
@Lrrr jak porównałem świeże, to tego osadu było mniej, dużo mniej. W starych piwach to tak 1/3 butelki. Ja nalewam bez osadu więc jak mam 2/3 piwa wypić, to dziękuję. A że światłem to nie jest ze czuć skunksa, degradacja alfa kwasów? Czy tylko zielone butelki? Żałuję że nie zrobiłem foto, bo widziałem i sam brałem IPA pod koniec terminu, ale te wyglądały jak piwa z fusami na 1/3 butelki.