Wpis z mikrobloga

Katolickie bajki mogą być tolerowane dopóty, dopóki nikomu nie szkodzą.

W przypadku działalności antyinvitrowców mamy do czynienia z działalnością szkodliwą społecznie, kłamliwą propagandą i zwalczaniem przełomowej z medycznego punktu widzenia metody leczenia bezpłodności. Mamy XXI wiek, in vitro jest arcyważnym osiągnięciem w rozwoju medycyny i nauki w ogóle,


( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oswiadczenie #gorzkiezale #kosciol #invitro #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  • 101
  • Odpowiedz
@Kicer86: Ee wybacz ale #!$%@?, jeżeli urodzenie dziecka traktujemy jako normalną czynność fizjologiczną organizmu występującą okresowo i poprawiającą jakość życia, to jak najbardziej można ją porównać do innych zabiegów nie usuwających schorzenia ale umożliwiających życie z nim.

Np: artroskopia biodra poprawia komfort w stawie tylko okresowo, dializa itp. Człowiek po tych zabiegach dalej jest chory ale okresowo podniesiono jego komfort życia.

Invitro nie spowoduje, że następnego potomka spłodzę sam.


Oczywiście, że
  • Odpowiedz
@DonPablo: zauważ, że wymienione przez Ciebie zabiegi dokonują się na ludzkim ciele i coś (choćby chwilowo) naprawiają. In vitro nie naprawia niczego. To po prostu pobranie materiału i wyhodowanie człowieka.

Poza tym, który moment ciąży/rodzenia dziecka podnosi komfort życia człowieka?
  • Odpowiedz
@Vivec napisałem do Explorera, twoich dywagacji ani nie przeczytałem ani bynajmniej nie wlączyłem się do dyskusji więc racz zweryfikować kto się gdzie #!$%@?ł. Jest prosty ciąg przyczynowo skutkowy w tym, że przyszli Jezuici, siepacze papieża i, co doskonale widać na przykładzie Zygmunta III Wazy czy polskiej szlachty, robili z ludzi wierne Kościołowi karły duchowe. Degeneracja umysłowa i duchowa szlachty wynikała właśnie z tego co Skarga z kolegami wpajali ludziom. Stworzyli mit sarmaty,
  • Odpowiedz
@Vivec: Jeżeli mowa o Świętym Oficjum to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nie było JEDNEJ Inkwizycji. Bo na przyklad Hiszpańska paliła wszystkich jak leci, ale to była organizacja świecka zależna od Karola V(chyba), który zaaprobował ją do własnych celów. A na przykład Dominikanie wprowadzili wiele nowinek do prawa średniowiecznego i procesów np. prawo do obrońcy, zasadę domniemania niewinności, przesłuchania i postępowania przygotowawcze, śledztwa, a więzienia Inkwizycji papieskiej były dużo
  • Odpowiedz
@Adrian00: to tak jakby powiedzieć, że sowieci oddali nam przysługę, bo pozwolili na powstanie III Rzeczpospolitej, ale jakoś każdy wie, że w świetle wydarzeń i nastawienia polskiego społeczeństwa nie mieli innego wyboru.
Albo Hitler powinien zostać ogłoszony bohaterem, bo zabił największego zbrodniarza wśród nazistów. No #!$%@? :D

Z wikipedii:

W początkach 1850 r. Brytania miała 10 594 km linii, Niemcy – 5 076 km, a Francja tylko 2 992 km.

Włochy
  • Odpowiedz
@kretyn:

to tak jakby powiedzieć, że sowieci oddali nam przysługę, bo pozwolili na powstanie III Rzeczpospolitej, ale jakoś każdy wie, że w świetle wydarzeń i nastawienia polskiego społeczeństwa nie mieli innego wyboru.

Albo Hitler powinien zostać ogłoszony bohaterem, bo zabił największego zbrodniarza wśród nazistów. No #!$%@? :D

Nie mam pojęcia o co ci chodzi. Jakiś bełkot, daleki od meritum.
Ale może spróbuję się odnieść do tego

Włochy miały tylko 200-300 km,
  • Odpowiedz
Ty czekaj ty serio uważasz to za dobry argument na obronę kościoła?


@bykubyk: ty serio uważasz, że kościoła trzeba bronić? XD

To największa organizacja charytatywna na świecie, która przez dwa tysiąclecia miała ogromny wpływ na naukę, sztukę, rozwój nowych państw.

Ja tu niczego nie bronię, ja ratuję tylko paru idiotów przed ich własną głupotą i prostuję ich kłamstwa.
  • Odpowiedz
Kościół rodzący uczonych xD wyobraziłem sobie cesarskie cięcie na papieżu (ale nie jp2 żeby nie było)


@dqdq1: to kościół stworzył pierwsze uniwersytety, to ksiądz wymyślił teorę wielkiego wybuchu, to kościół prowadzi tysiące misji i szkół w krajach trzeciego świata...
  • Odpowiedz
Nie, ja uważam że nie powinno istnieć coś takiego jak kościół.


@bykubyk: zatem masz poważne braki w inteligencji i wiedzy, co można wywnioskować po tym, że wygłaszasz skrajnie głupie postulaty, bez poparcia jakimikolwiek argumentami.

Równie dobrze ktoś może powiedzieć, że nie powinno istnieć coś takiego jak ty, argumentując to zerową stratą dla ludzkości.
  • Odpowiedz
Kościół katolicki to organizacja zbrodnicza której działania od zawsze ograniczały rozwój ludzkości.


@Datura czemu tylu tłumoków czuje się powołanych do wypowiadania na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia? Dumny jesteś z siebie, pisząc takie brednie?

Jeśli coś ogranicza rozwój ludzkości, to jest to głupota ludzka, a w niej i ty masz swój udział, kładąc lachę na naukę.

Czym ty się różnisz od płaskoziemców, skoro tak samo jak oni, ignorujesz fakty naukowe?
  • Odpowiedz
statystycznie ogromna większość najważniejszych odkryć od czasu powstania kościoła należała do ludzi świeckich, elo


@kretyn: statystycznie to #!$%@? głupoty, bo piszesz, że statystyki coś wykazują, a żadnej z nich nie pokazujesz.
  • Odpowiedz
to kościół stworzył pierwsze uniwersytety


@Tical25: i stworzył akademię platońską wydalił na świat arystotelesa i tak dalej. Nie stworzył pierwszych uniwersytetów.

to ksiądz wymyślił teorę wielkiego wybuchu,


@Tical25: po raz wtóry widzę jak brandzlujesz się tym argumentem. Implikujesz jakoby bycie katolikiem sprawiło że do tego doszedł? Pomijając że teoria wielkiego wybuchu to suma wyników badań ludzi o różnych poglądach.

kościół prowadzi tysiące misji i szkół w krajach trzeciego świata...


@
  • Odpowiedz
Jeśli uczą tego co w polskich szkołach że masz opowiadać podstarzałemu panu w drewnianej budce o tym że się dotykasz bo inaczej nie będziesz mógł zjeść ciała żydowskiego zombie sprzed dwóch tysięcy lat i tym samym pan z widłami będzie cię dźgał w dupę przez wieczność widłami to może lepiej niech skończą.


@dqdq1: Ten sarkazm jest tak kwieciście prymitywny, że to aż boli. Musisz być naprawdę wielkim fanem kloacznego humoru i
  • Odpowiedz
@Tical25: @Vivec: Przyznam, że trochę chce mi się śmiać, gdy przydatność i naukowość Kościoła dowodzicie bez przerwy jakimiś mnichami sprzed setek lat. Powiedzcie mi: jak kiedyś można było robić cokolwiek poza harowaniem na polu przez całe życie jak nie przez wstąpienie do stanu duchownego? Kościół miał pieniądze i biblioteki, a jego członkowie wolny czas, bo pracowali na nich chłopi. Więc o ile mogę się zgodzić, że kiedyś Kościół w jakiś
  • Odpowiedz