Wpis z mikrobloga

Katolickie bajki mogą być tolerowane dopóty, dopóki nikomu nie szkodzą.

W przypadku działalności antyinvitrowców mamy do czynienia z działalnością szkodliwą społecznie, kłamliwą propagandą i zwalczaniem przełomowej z medycznego punktu widzenia metody leczenia bezpłodności. Mamy XXI wiek, in vitro jest arcyważnym osiągnięciem w rozwoju medycyny i nauki w ogóle,


( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oswiadczenie #gorzkiezale #kosciol #invitro #neuropa #4konserwy #bekazprawakow
  • 101
  • Odpowiedz
Ten sarkazm jest tak kwieciście prymitywny, że to aż boli


@Breaux: napiszę więc tak żeby Cię nie zabolało:

Jeśli chcesz dostąpić zbawienia musisz opowiedzieć mężczyźnie który jest pośrednikiem między Tobą a bogiem który jest wszechobecny, o swoich niegodnych czynach np. o masturbacji. Jeśli mężczyzna ten arbitralnie stwierdzi że żałujesz to możesz zjeść ciało Chrystusa który umarł ale ożył. Katolicy wierzą że w eucharystii chleb rzeczywiście zamienia się w ciało tego człowieka,
  • Odpowiedz
większość naukowców to ateiści, znacznie powyżej odsetka ateistów w całej populacji.


@alkan: Ta statystyka, jest prawdziwa tylko dla konkretnych grup naukowców w konkretnych krajach. Jeśli chodzi np. o Stany Zjednoczone, to tamtejsza sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana, niżbyś chciał. Okazuje się, że znacznie większy jest odsetek profesorów i doktorów wierzących w Boga, niż w niego niewierzących.

Elaine Ecklund conducted a study from 2011 to 2014 involving the general US population,
  • Odpowiedz
Overall, out of the whole study: 9.8% were atheists, 13.1% were agnostic, 19.2% believe in a higher power, 4.3% believe in God some of the time, 16.6% had doubts but believed in God, 34.9% believed in God and had no doubts.


@Breaux: Więc tak jak napisałem - odsetek wierzących wśród naukowców jest znanie mniejszy niż wśród ogółu populacji. Ponadto jeśli cytujesz statystyki z USA, to weź pod uwagę, że tam system
alkan - > Overall, out of the whole study: 9.8% were atheists, 13.1% were agnostic, 1...

źródło: comment_DsDkP5Fpukzt9Gj5KtuTBw1us89chNEW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dqdq1:

Nie stworzył pierwszych uniwersytetów.


Mylisz się to właśnie w średniowiecznej Europie po raz pierwszy powstał system uniwersytecki - międzynarodowa sieć uczonych ze stopniami i kwalifikacjami, które uznane były od Islandii po Sycylię i od Polski do Irlandii. Sieć ta oznaczała akumulację wiedzy i udostępnianie jej ponad granicami oraz na przestrzeni wieków - zupełnie inaczej niż "uniwersytety" islamskie, greckie czy indyjskie, które były bardziej szkołami ze swoją strefą wpływów, która raz
  • Odpowiedz
i stworzył akademię platońską wydalił na świat arystotelesa i tak dalej.


@dqdq1: XDDDDD tak, szkołę starożytną filozofów przyrównujesz do uniwersytetów.

To tak jakby powiedzieć, że australopitek był pierwszym homo sapiens.

Implikujesz jakoby bycie katolikiem sprawiło że do tego doszedł?


Oczywiście. Aby być księdzem należy zdobyć wykształcenie, co bardzo pomaga w osiągnięciach naukowych.

po raz wtóry widzę jak brandzlujesz się tym argumentem.


"brandzlujesz" XDDD w takim razie gimboateiści "brandzlują się" Giordano Bruno
  • Odpowiedz
Ocenianie czyichś opinii opartych na poglądach, nie pytając kogoś o poglądy i wyzywanie adwersarza od debili nie jest czymś prawidłowym.


@bykubyk: oczywiście, że jest, bo mnie nie obchodzą twoje poglądy, gdy widzę bzdurną opinię wyrażoną na podstawie tych opinii.
  • Odpowiedz
@Tical25: Ale zaraz zaraz. Dopierdzielasz się do mnie bo napisałem że kościół nie powinien istnieć?
Czy dopierdzielasz się do mnie że zapytałem cię o jakość argumentu "wszystkie prawie prace naukowe na temat optyki z XVII wieku były napisane przez katolickich mnichów".

Jeśli o pierwsze to pozdrawiam, nie akceptujesz poglądów inne niż twoje.
  • Odpowiedz
bo kto inny w ówczesnych warunkach w ogóle mógł rozwijać naukę?


@alkan: ludy nieobjęte wpływami kościoła? A nie zapomniałem, wszyscy ludzie są równi, a murzyni mają taką samą inteligencję jak Europejczycy, ale wystarczyło zablokować samą Europę, żeby zatrzymać cały rozwój naukowy XD.

Nie można też nie zauważyć, że nauka i postęp technologiczny dramatycznie przyspieszyły właśnie w momencie, w którym Kościół zaczął tracić monopol na naukę.


Czemu kłamiesz? Jak nauka może "przyśpieszyć"?
  • Odpowiedz
Jeśli o pierwsze to pozdrawiam, nie akceptujesz poglądów inne niż twoje.


@bykubyk: oczywiście. Nie akceptuję też poglądu, że holocaust był dobry, a Stalin był wspaniałym człowiekiem.
  • Odpowiedz
Więc tak jak napisałem - odsetek wierzących wśród naukowców jest znanie mniejszy niż wśród ogółu populacji.


@alkan: pisałeś, że większość naukowców to ateiści, czyli zwyczajnie kłamałeś, obniżają średnią wartość merytoryczną tutejszych komentarzy. Większość przeciwników kościoła z tego wpisu równiesz obniża wartość merytoryczna tutaj, zatem nie jesteś sam.
  • Odpowiedz
gimboateiści "brandzlują się" Giordano Bruno i Galileuszem.


@Tical25: Nie, ale jest to ciekawe: dla mnie, człowieka niewierzącego zamordowanie człowieka jest obleśne a Ty jako obrońca moralności przechodzisz nad tym do porządku dziennego. Chociaż uważam ludzi wierzących w bajki za dziecinnych nie zamierzam pozbawiać ich życia. Ciekawi mnie co Ty o tym myślisz.

To tak jakby powiedzieć, że australopitek był pierwszym homo sapiens.


@Breaux: @Vivec: @Tical25: Fundowanie średniowiecznych uniwersytetów
  • Odpowiedz
Nie, ale jest to ciekawe: dla mnie, człowieka niewierzącego zamordowanie człowieka jest obleśne a Ty jako obrońca moralności przechodzisz nad tym do porządku dziennego.


@dqdq1: sugerujesz, że ateiści nie mają moralności i oni mają prawo mniej oburzać się na zabicie człowieka niż inni?

Gdybyś szanował metodę naukową, to wiedziałbyś, że należy oddzielić emocje od faktów. A fakty są takie, że wtedy ginęło miliony ludzi, często z lżejszych powodów, zatem podniecanie się
  • Odpowiedz
@dqdq1:

Fundowanie średniowiecznych uniwersytetów przez ówczesnych władców za ewentualnym pozwoleniem kościoła nie uważam za osiągnięcie kościoła.


Po pierwsze, wczesne uniwersytety wyewoluowały z przykatedralnych szkół, które zakładane były przez Kościół. Więc już w związku z tym należy się mu uznanie. Po drugie, to właśnie Kościół(w osobie Grzegorza IX) nadał uniwersytetom instytucjonalną autonomię, którą cieszą się do dziś. I po trzecie, nie musimy przypisywać Kościołowi uniwersytetów fundowanych przez ówczesnych władców, przecież on sam
  • Odpowiedz
ateiści nie mają moralności i oni mają prawo mniej oburzać się na zabicie człowieka niż inni?


@Tical25: O #!$%@?, co za piruet intelektualny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Owszem, wykształcenie można uznać za pewne osiągnięcie człowieka.


@Tical25: skoro traktujesz maturę i seminarium jako osiągnięcie to ok.

Gdybyś szanował metodę naukową, to wiedziałbyś, że należy oddzielić emocje od faktów. A fakty są takie, że wtedy ginęło miliony ludzi,
  • Odpowiedz