Wpis z mikrobloga

Hej,
próbowałem znaleźć jakieś odpowiedzi w Internecie ale niestety nie trafiłem w żaden podobny temat.
Otóż, od jakiegoś czasu wynajmuję lokal nad wejściem do którego jest zawieszony szyld po poprzednim najemcy. Aktualnie nie mam środków na jego wymianę. Profil działalności jest taki sam, naturalnie inna nazwa firmy. Ja w żaden sposób nie korzystam z "dobrodziejstw" tego szyldu, no, może prócz tego, że tam jest.

Niedawno poprzedni najemca zaczął straszyć właścicielkę lokalu jakąś "karą" za to, że mój biznes funkcjonuje pod jego/jej nazwą.

Teraz pytania:
1) Czy ma do tego prawo? Czy może obowiązkiem poprzedniego najemcy podczas wyprowadzki powinno być ściągnięcie swojego szyldu.
2) Czy poprzedni najemca ma prawo domagać się jakiegoś zadośćuczynienia w przypadku gdy nie zmienię tego szyldu?
3) Czy jest jakiś paragraf mówiący o tym, że nie mogę prowadzić działalności funkcjonującej pod "starym" szyldem?
4) Jeśli któryś z punktów 1-3 "obciąża mnie", kto powinien ponieść koszty ściągnięcia starego szyldu?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, artykuły, podstawy prawne, cokolwiek co pozwoliłoby mi złapać ogląd na tę sprawę.

#prawo #poradyprawne
  • 2