Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki z tematu #pracbaza i trochę też #it bo tego dotyczy mój ból dupy trochę - dajcie głos proszę! TL;DR na dole!

Temat na topie teraz to to, jak super się pracuje w IT. Czy naprawdę tam jest tak zarąbiście i wszyscy pływają w luksusach? Wydaje mi się, że najbardziej widoczni są ci, którym super się wiedzie, a gdzieś tam jest 80% średniaków, którzy żyją normalnie.

Mam chwilę zwątpienia w swoją pracę, którą lubię. Przez nią też piszę z anonimowych, bo wiem, że są tutaj moi znajomi i mój dział IT z firmy ( ͡ ͜ʖ ͡) Jestem tzw. "humanistom", mam 3 lata doświadczenia, pracuję w zawodzie. Na rękę mam trochę 7500 PLN i wydaje mi się to ok. Wiem, że z moim doświadczeniem można zarabiać i dwa razy więcej, ale to temat u mnie "w toku".

Chodzi mi o takie zwykłe zastanowienie, czy to serio są takie dysproporcje w zarobkach pomiędzy IT a resztą świata? I wiem, że w IT jest pan informatyk (tak nazywam gościa od IT u nas, bo jest od wszystkiego ale na niczym się dobrze nie zna :) ) i są jacyś software mega deep basic developero-inżyniero, którzy wyrabiają pewnie 15k w tydzień.

Pytam trochę, bo personalnie w liceum dużo uskuteczniałem programowania i w sumie gdyby nie to co robię pewnie bym tam wylądował.

TL:DR:
Panowie (i Panie?), którzy programują - to serio jest takie eldorado, że od razu hajs leci strumieniem? Mówię o większości a nie o chlubnych wyjątkach.

#pytanie #pracbaza #humanisci #zarobki #polskiboldupy i może #programowanie bo tej grupy temat najbardziej dotyczy - najwyżej dodajcie anonimowe na czarnolisto i po sprawie ;)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki z tematu #pracbaza i trochę t...
źródło: comment_TMLBS8yn5Iiv3O9gND3CxNnkqx4QAERx.jpg
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: nie, nie jest to takie Eldorado
znaczy zdarza sie, ale nie jest tak ze 90% ludzi w it zarabia gruba kase, sa tez mniejsze fiormy ktore nie placa wcale jakos super
a jesli chodzi io zagranice to na kontraktach mozna zarobic duzo, juz tu pisalem wielokrotnie, 350-700 euro dziennie w zaleznosci od expa I umiejetnosci jest do zrobienia
OP: @wykopowy_brukselek: ok, ale ile musisz mieć doświadczenia, żeby tyle dziennie wyciągać? Domyślam się, że to też taki dobry strzał i nie jest tak, że takie oferty leżą na ulicy.

@kaervek: No hype jest niesamowity :) czytam i zastanawiam się gdzie popełniłem błąd. Z racjonalnego jednak punktu widzenia czuję, że to nie może być przecież tak kolorowo.

@zackson: dobrze wiedzieć. Przy takiej potrzebie programistów, byłbym w stanie uwierzyć,
@AnonimoweMirkoWyznania: To nie jest tak jak myślisz. Jak nie będziesz przynajmniej regular developerem(a wielu nie jest) to zostaje ci korpo albo niższe stawki w Polskich firmach. Żeby utrzymać się jako tako po za korpo trzeba być przynajmniej średnim a jak nie jesteś to cię zwalniają. W jednej firmie Polskiej byłem świadkiem 3 takich akcji.

W It jest dobrze ale nie wierz na słowo temu co piszę "dziennikarze".
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakiej potrzebie programistów?
Ofert jest mnóstwo to fakt.
Ale jest też mnóstwo chętnych. Nie mówiąc już o tym, że te setki ofert to po prostu wiszą sobie miesiącami aż znajdą sobie dobrego specjalistę. Jak już siedzisz w IT 5 lat w górę to tak, hajsy są spoko, z pracą też nie ma problemu. Ale zacząć jest cholernie trudno, bo nawet na staż wymaga się doświadczenia komercyjnego :O
Ja jestem freelancerem,
**Lord_Kek**: > Panowie (i Panie?), którzy programują - to serio jest takie eldorado, że od razu hajs leci strumieniem? Mówię o większości a nie o chlubnych wyjątkach.
To nie "eldorado, gdzie od razu hajs leci strumieniem". Pokaż mi jakikolwiek zawód, który jest dostępny dla tylu ludzi co IT i w którym tak jest.

Podaj mi chociaż 5 przykładów takich zawodów. Albo chociaż 3. Nie: podaj mi chociaż 1, który przebija pod tymi
PijanyWybranek: na wykopie masz ama kierowcy smieciarki z pensja 3500 netto
wiec ty jako programista zarabiasz 2x pensje koerowcy kategorii C

zdobyc kategorie C to chyba jest nie tylko 2x latwiejsze ale 100x latwiejsze i 200x szybsze niz dobic do Twojej pensji

15k za prace glowa to wcale nie sa kokosy, to tylko w polsce sa kokosy na tle ludzi i to jak widzisz ludzi ponizej fachu kierowcy

jesli 80% ma
@AnonimoweMirkoWyznania jak się już człowiek wdroży i nabierze doświadczenia to w dużych miastach jest w pewnym sensie eldorado :)
plusem jest również możliwość zdobywania doświadczenia podczas studiów (wiele ofert na cześć etatu w porównaniu z innymi zawodami)