Wpis z mikrobloga

Mam pytania do ludzi na #keto
1.Przegladam różne przepisy i jak widzę że opierają się praktycznie w 90% na mięsie albo jajkach to trochę mnie to zniechęca. Nie czujecie monotonii w stosunku do bardziej tradycyjnego odżywiania.
2. Lepiej według was stopniowo obcinac węgle na rzecz tłuszczów czy można radykalnie, z dnia na dzień zejść do tych ok. 50g?
3. Stosujecie tą dietę cały czas czy robicie jakieś przerwy?
#dieta
  • 5
  • Odpowiedz
@berti:
1. Wiem, że smaczne ale obecnie jestem na normalnej diecie i w tygodniu robię sobie 1-2 przerwy od mięsa, a przeglądając niektóre jadłospisy na keto widzę czasem, że wchodzi ono w skład prawie każdego posiłku. Z jednej strony to rozumiem bo trzeba jakoś zjeść odpowiednią ilość białka ale jak sobie pomyślę jakiej jakości są teraz te sklepowe mięsa to mam pewne wątpliwości.
I jeszcze dodatkowo:
1.Często widzę taki pomysł, jak
  • Odpowiedz
@vateras131: Nie jestem co prawda na keto, ale na wysokich tłuszczach z ~80g węgli.

Chciałem się odnieść do pierwszego punktu Twojej odpowiedzi.
Gdzie Ty tyle mięsa widzisz? Na keto czy lchf wcale nie trzeba jeść dużo białka, a już szczególnie na keto. Ja wcinam może 1.2g/kgmc i jest okej. Mięso, przeważnie jakieś mielone, jem raz dziennie (200-250g).

Kawa z masłem jest bardzo smaczna. Nie przekonasz się, dopóki nie spróbujesz. Niektórzy robią
  • Odpowiedz
@vateras131:

1. na keto mieso powinno byc dodtakiem jedynie i to nie w ogromnych ilosciach, zauwazylem ze ogromna ilosc ludzi na keto (ale nie tylko) zapoimna zjadac duze ilosci warzyw, dodam ze sa nawet veganie jedzacy keto, przepisow jest ogromna ilosc w internecie.

2. jak nie masz problemow, z rzuceniem wegli to mozna radyklanie, ja tak zrobilem.

3. caly czas, sa osoby co sa na keto od wielu lat

kolejne

1.
  • Odpowiedz