Wpis z mikrobloga

#elitedangerous
Mirki,chciałbym zacząć swoją przygodę z tą grą,boję się jednakże że nie ogarnę. Czy do gry muszę kupić jakiegoś HOTAS-a czy dam radę na klawiaturze i myszce? Są jakieś poradniki od czego powinieneś zacząć? Widziałem że dodali ładowania na planetach,coś tam da się robić czy tylko sztuka dla sztuki? Czy tu się posiada swój jakiś stały dok do którego możemy wrócić czy cały czas przemieszczamy się przed siebie ? Czy jak mnie zdmuchnie z nieba jakiś nygus to muszę zaczynać od początku? Mam tyle pytań i wątpliwości że nawet nie wiem od czego zacząć. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 11
HOTAS-a czy dam radę na klawiaturze i myszce


@Kick_Ass: Dać dasz, ale to jak nauka tańca w gipsie. Poradniki są, do lądowania musisz mieć dodatek Horizons, możesz latać od stacji do stacji, jak Cię zdmuchną, to zaczynasz od ostatniej stacji. Proponuję najpierw kupić podstawkę i zobaczyć czy w ogóle gra Cię kręci, bo to dość specyficzny sandbox, który może szybko się znudzić. Z drugiej strony jest to b. klimatyczna gra i
@deviator o to czy mi się spodoba to się nie martwię ,uwielbiam takie klimaty. Czy w ogóle teraz świeżaka ma co robić ? Bo zapewne większość graczy która jeszcze gra w to, to ma już najlepsze statki, czy taka pchełka nie jest od razu niszczona?
@Kick_Ass: Gra w ogóle ma problem z balansem graczy i ciężko jest znaleźć kogoś na podobnym poziomie, ale generalnie w E:D multiplayer nie jest obowiązkowy. A HOTAS-a można oczywiście kupić, ale taki Logitech PRO 3D za kilka dych z allegro też spokojnie wydoli.
@deviator: @Kick_Ass: Poradników napisałem trochę do tej gry ale to raczej dla ludzi którzy już ogarniają grę. Jeśli chodzi o HOTASa to zapewniam Cię że po jakimś czasie w Elite kupisz jakikolwiek model. Ja osobiście latam na Saitek X52 Pro i gorąco polecam.
@Kofi: A tak przy okazji, to na czym można teraz dobrze i szybko zarobić mając podtawkę, Vulture i jakieś 30 baniek na koncie? Może w końcu uciułałbym na Pythona, bo chyba z każdym update NPC coraz wredniesze są.
@deviator: System w stanie War albo Civil War + dobra repa u frakcji. Stackujesz misje na masakry i wlatujesz do Conflict Zone. Zestrzelenie statku liczy się do każdej misji. Ja w ten sposób w ciągu godziny z dobrym Wingiem jestem w stanie zarobić jakieś 300M CR ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obecnie najpopularniejsze jest 17 Draconis z uwagę na wbijanie też rangi w Federacji.
@Kofi: Dzięki za radę, do 17 Draconis mam trochę daleko, na razie spróbuje szczęścia z aktualnym Community Goal. A, i przed chwilą wleciałem sobie do CZ na chwilę i... nie wyleciałem. Czy mi się wydaje, czy też poziom trudności rośnie z każdym updajtem? Przed 2.1 ja i mój Vulture byliśmy niemal niepokonani a teraz... cóż. W CZ zestrzelenia jakie robi cały Wing idą na konto każdego członka?