Wpis z mikrobloga

@knysha we Wrocławiu nie pomoge ale fajne szybkie innego typu co wymagasz to dixit, gangsterzy, carsaccone, albo w to mówisz to Agricole ale ciezasza gra, a i Mirku polecają też 7 cudów świata pojedynku lub robinsona cruzoe
@knysha: Wsiąść do pociągu jest super, ale nie ma tam dużo negatywnej interakcji. Sympatyczna i grywalna, ale po prostu raczej każdy gra pod siebie i nie ma dużego pola do otwartej ingerencji w plany współgraczy.

Jak Catan ma się dla miłośników Carcassone?
@tab04: "Ryzyko" ma to do siebie, że jak nie gra się z umysłowymi amebami tylko z myślącymi ludźmi, to rozgrywka nabiera rumieńców. Nie jest to gra w którą często gramy, ani którą często polecam, ale jeżeli ktoś poszukuje "negatywnej interakcji" w planszówce, to wg mnie jest jej tam więcej niż w "7 cudach świata" (bardzo spoko gra swoją drogą), "Wsiąść do Pociągu" (które mnie z kolei znudziło) czy w "Dixicie" (na
@knysha Cyclades może ci przypaść do gustu. Rozbudowa swojego państwa-miasta w archipelagu Cyklad, budowanie wojska i floty, napadanie na innych a to wszystko podlane świetną mechanika licytacji o wpływy u bogów od której zależy, co w danej turze będziemy mogli robić. Mocno polecam, moja ulubiona średnio ciężką gra ekonomiczno wojenna
@knysha: grałem ostatnio w Labirynth. Ktoś wpadł na pomysł połączenia elementów rozgrywki Osadników, Carcassone i Talismanu. Ramka mapy jest w kształcie sześciokąta, którą się w środku buduje płytkami wciąganymi w ciemno, przez co za każdym razem wygląda trochę inaczej i daje możliwość blokowania ścieżki do najważniejszych miejsc. Gracze poruszają się po widocznych polach, mają różne klasy i zbierają ekwipunek, podrzucają sobie nawzajem na drodze pułapki. To projekt z kickstartera, jeszcze troche
tarator - @knysha: grałem ostatnio w Labirynth. Ktoś wpadł na pomysł połączenia eleme...

źródło: comment_k79ifS3GiVEtdWTlp3LkNLkKb3OVPR0w.jpg

Pobierz