Wpis z mikrobloga

#lifehacks #lifehack #ztm #komunikacjamiejska #warszawa #autobusy #ztmwarszawa

Mirki, na taki patent nie wpadłem. Jadę sobie 710 i za chwilę wysiadam. Kupiłem w automacie w busie bilet jednorazowy za 4,40 ważny 75 minut a jadę 30. Ktos zostawił w miejscu gdzie wypada kupowany bilet, 2 które kilka minut temu straciły ważność. W pierwszej chwili nie załapałem. Ale po sekundzie dotarło do mnie po co - po to żeby jak ktoś wsiada i chce kupić bilet i akurat załapie się na taki ważny, po kimś to może skorzystać. Może akurat ma krótki dystans i jedzie 10 minut. Zawsze te 3,40 czy 4,40 zostaje w kieszeni. Zatem moje miraski, dzielcie się jak macie jeszcze kilkanaście minut ważny bilet - wystarczy włożyć go do przegródki w automacie. I w drugą stronę - sprawdzajcie zanim kupicie w biletomacie, czy ktos nie zostawił jeszcze ważnego biletu. Ja swój zostawiam bo jeszcze jest ważny ze 40 minut. Life is for sharing.
  • 13
@l-_-l: @elmo141: Niemal nie do udowodnienia jest, że ktoś korzystał z odstąpionego biletu, dlatego jest to kwestia uczciwości i zwykłej przyzwoitości pasażera. Jak widać niektórym tego brakuje.
@elmo141 Kilka razy w tramwaju widząc osobę chcącą kupić bilet w automacie, oddawałem swój a często właśnie ważny był jeszcze ok 10min.
Trudno nazwać to złodziejstwem
@Reggy
Bilet niewykorzystany czasowo to oszukiwanie podróżujących. Rzadko jeżdżę przez 75min a może to kogoś uratować przed karą.
@elmo141: @algorytm7007: @Fidelis: @l-_-l: @mamFAJNYnick: @Reggy: kiedyś przypadkiem trafiłem na forum kierowców MPK we Wrocławiu, to był tam temat, w którym kierowcy się srogo bulwersowali przeciwko zostawianiu biletów i wręcz wzywali innych kierowców do aktywnego sprawdzania autobusu pod tym kątem i niszczenia znalezionych biletów ( ͡° ͜ʖ ͡°) w sumie postawa godna pochwały względem pracodawcy, ale z drugiej strony oferta przewoźnika może
@ecco: Takie czasowe bylo by lepsze. Masz pakiet minut do wyjezdzenia (np. Przez miesiąc) jak w jakimś prepaidzie. Niech sobie będzie miesięczny ale taki bilet np. 200 minut to fajna sprawa. Pewnie dla ztm nie oplacalna.
@elmo141 ...jeżeli jadę autobusem czy tramwajem i na siedzeniu śpi cuchnący nur to niestety nie kasuję biletu a w razie kontroli pokazuję, że bilet mam i dopiero skasuję gdy śpiący gentelman okaże swój skasowany bilet.