Wpis z mikrobloga

  • 3419
Wezwanie do poronienia. Wyjazd jak wyjazd, niska ciąża to może i lepiej, bo organizm sam zdecydował o przerwaniu. Na miejscu okazało się , że dziewczyna była dwa dni temu u lekarza, ten stwierdził obumarły płód i... wysłał babkę do domu, mówiąc by zgłosiła się za kilka dni to wszystko usuną. A ta jeszcze mi mówi, że miała iść do pracy, bo lekarz jej tak powiedział. Rozumiecie to? "Ma pani w sobie martwe dziecko, proszę jutro iść do pracy"
#!$%@?.

#999 #medycyna #rozowepaski #truestory
  • 133
  • Odpowiedz
Moja mama miała to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pamiętam, jak wróciła od lekarza i normalnie poszła do pracy następnego dnia, kilka dni później dopiero do szpitala..
  • Odpowiedz
@paramedic44: dobra dobra, tutaj nie chodzi o kłócenie się z postępowaniem, ale o to jak kobieta została potraktowana
powinien jej dać zwolnienie z pracy i skierować np do psychologa, zadbać o jej stan psychiczny
a nie #!$%@? "no ma pani martwy płód w brzuchu, prosze jutro iść do roboty a za 2 dni przyjść to wyskrobiemy, NASTĘPNY"
  • Odpowiedz
@Korba112: Czyli miała leżeć w szpitalu wśród rodzących babek nie wiadomo ile czasu, ryzykując dodatkowo złapaniem infekcji szpitalnej, kiedy równie dobrze mogłaby poczekać na to wszystko w domu z mężem?
  • Odpowiedz
"no ma pani martwy płód w brzuchu, prosze jutro iść do roboty a za 2 dni przyjść to wyskrobiemy, NASTĘPNY"

@lazer: ale gdzie OP napisał, że lekarz tak powiedział. Są inne sposoby na przekazanie takich informacji, do psychologa nie potrzebujesz skierowania
  • Odpowiedz
@lazer pytanie czy chciała zwolnienie ? bo podejrzewam ze lekarz powiedzial cos w stylu "moze pani normalnie wszystko robic jak codzień" . Duzo osób nie chce zwolnienia z pracy.
  • Odpowiedz
@paramedic44: no to już jest gdybanie, ale op napisał że lekarz sam powiedział że ma iść do pracy, więc ja tutaj nie widzę odmowy z jej strony tylko sugestię lekarza że nic się nie stało, tylko dziecko pani umarło
  • Odpowiedz
  • 793
@WuDwaKa
@lazer
@paramedic44

Ale tu nie o błąd medyczny chodzi, ale o empatię i czysto ludzkie podejście do kobiety.
To tak jak w przypadkach kładzenia w jednej sali szpitalnej kobiet po poronieniu, z ciężarną, która zaraz urodzi.
  • Odpowiedz