Wpis z mikrobloga

W dzisiejszych czasach gdzie instytuacja małżeństwa jest tak bardzo nie trwała i w przypadku rozwodu dużo więcej zwykle traci facet to nic dziwnego, że faceci nie chcą brać ślubu


@ejadaz689: ale wiesz, ze o tym, jak trwale bedzie malzenstwo decyduja sami malzonkowie, a nie jakies "Dzisiejsze czasy" i inne niezidentyfikowane czynnki? ;>

Natomiast wędrówka przed urzędnika stanu cywilnego nie jest nam do niczego potrzebna, dla nas to tylko papierek.


@wiskoler:
ale wiesz, ze o tym, jak trwale bedzie malzenstwo decyduja sami malzonkowie, a nie jakies "Dzisiejsze czasy" i inne niezidentyfikowane czynnki? ;>


@agaja: Bullshit. Kiedyś po prostu rozwodnicy spotykali się z dużo większym ostracyzmem społeczeństwa, dlatego nie brali rozwodów nawet jeśli byli nieszczęśliwi w małżeństwie. No chyba myślisz, że było inaczej xD
oczywiscie, ze mysle inaczej. I bez "xD".

Czlowiek ma wplyw na swoje zycie, w tym na zwiazek.

Byc moze holdujesz determinizmowi, ale jakos mnie z nim nie po drodze i wole sama pracowac nad swoim zwiazkiem.

Co kto woli :)


@agaja: Ale to co ty myślisz nic nie ma do tego, że kiedyś rozwodów było dużo mniej. Twój związek ni ma tu nic do rzeczy xD
@agaja: U mnie oświadczyny po 10 latach, w wieku 24 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°) rok później ślub i już prawie 3 lata.
Nie mamy dziecka i nie mieszkaliśmy razem przed ślubem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Mąż mi się oświadczył miesiąc po pierwszej randce :) 5 miesięcy później wzięliśmy ślub :) w styczniu mieliśmy 3 rocznicę ślubu. Na stanie już dwie Córeczki, obie planowane. Może i tempo szybkie ale jesteśmy bardzo szczęśliwi i się kochamy :)
subiektywnie i psychologicznie patrząc ślub jest bardzo ważny, pomaga w związku, daje satysfakcję z dalszego etapu związku.


@chwila: te zdanie dotyczy głównie kobiet. Mężczyźni przez to, że są traktowani gorzej przez prawo rodzinne mają zdecydowanie gorszy stosunek do instytucji małżeństwa i po prostu nie chcą się żenić.

I nie ma to żadnego związku z dojrzałością emocjonalną, bo dojrzałość emocjonalna, to też potrzeba równego traktowania siebie w związku, a instytucja małżeństwa tego