Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak ja nienawidzę pracy grupowej na #studbaza. Znowu jestem z jakimiś dzbanami w grupie, mamy wysłać do jutra zadanie a oni nawet nie odpisują w czacie grupowym (wiadomości oczywiście wyświetlają). Ja też za nich robić nie będę bo jak zrobię teraz to pewnie będę tyrał cały semestr a oni palcem nie ruszą. I prowadzący też dzban, nie obchodzi go ile kto zrobił, byle było zrobione. Co robić?
#gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: xadereq
  • 28
Prawda jest taka, że tak czy siak będą tobą pogardzać. Albo za to, że jesteś frajerem i odwalasz robotę za nich, albo za to, że ich wkopałeś.
Chyba lepiej zrobić coś dla siebie, uwalić ich i zyskać przy tym szacunek innych za to, że nie dajesz się wykorzystywać niż zrobić za wszystkich i nie mieć szacunku od nikogo?
Tylko nie baw się w lecenie na skargę. Po prostu oddaj pracę ze swoim
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób sam oddaj tylko pod swoim nazwiskiem, ew możesz iść do prowadzącego po temat do pracy indywidualnej (bo jednak robiłbyś sam prace dla kilku osób), ale to nie zawsze działa, bo prowadzący to może zlać i kazać się dogadać.

na tym polega umiejętność pracy grupowej.

Trzeba:

1) Umieć się dogadać

2) rozdzielić pracę

3) Osiągnąć zamierzony efekt.


@szcz33pan: nie zawsze trafisz na takich ludzi, którzy chcą cokolwiek robić, wolą
@szcz33pan: ok łatwo powiedzieć, to załóżmy taką sytuację - trafiłeś do grupy z dzbanami, ja jestem jednym z nich. Walczysz o dobrą ocenę najlepiej 5, ja mam gdzieś co dostanę, byle byłoby zaliczone, a i warunek mi nie straszny, jak się nie uda zaliczyć, prowadzący dla spokoju daje 3 za cokolwiek, więc jedyne co robię, to kopiuje z Wikipedii średnio pasujące definicje, których nawet nie rozumiem. Co robisz w takiej sytuacji