Wpis z mikrobloga

@Javkens: można reklamować gdy upłynie poniższy termin, poczta wlicza do niego tylko dni robocze z wyłączeniem sobót. Należy też zwrócić uwagę na godzinę nadania, czy nadane do godz. 15, jeśli później to +1 dzień.

Ustawa prawo pocztowe Art. 88. [...]

3. Z tytułu nienależytego wykonania usługi powszechnej odszkodowanie przysługuje również za doręczenie przesyłki listowej rejestrowanej najszybszej kategorii w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania – w wysokości stanowiącej
@MichalQ20: dzień roboczy nie jest zdefiniowany, jest przeciwieństwem dnia wolnego, skoro sobota nie jest wolna, to jest robocza. Gdyby było inaczej to w regulaminach nie wyszczególniano by wyłączenia soboty.

Ustawa o dniach wolnych od pracy

Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są:

1) dni niżej wymienione:

a) 1 stycznia – Nowy Rok,

b) 6 stycznia – Święto Trzech Króli,

c) pierwszy dzień Wielkiej Nocy,

d) drugi dzień Wielkiej Nocy,

e) 1
@wkto: Sama reklamacja to sporo czasu, którego nie mam ochoty tracić. Dokument, na który czekam mogę mieć trochę później, ale strzela mnie jak czekam na list, który powinien przyjść w dwa dni, już tydzień. Dzięki za pomoc!
@Javkens: jeśli termin minął, to wystarczy krótki e-mail (z danymi i nr konta) albo wypełnienie formularza, więc chwila, resztę sami zrobią - w tym poszukają listu.
Co do terminów to niestety list może iść tyle ile termin reklamacyjny, te krótsze są tylko szacowane, niezobowiązujące, więc gdy ma się pilną przesyłkę to lepiej wybrać szybsze paczki.
@Javkens urzad z poznania mial mi wyslac prawko do miejscowosc oddalonej o 15km... i najlepsze jest to ze nie mma numeru nadania ale napisalem juz do urzedu maila ciekawe co odpisza