Wpis z mikrobloga

#hipster #bekazhipsterow #niebieskiepaski #moda #dzieci #rozowepaski i trochę #heheszki

Będąc na spacerze z znajomymi i ich małą córeczką ( 1.5 roku ) zaobserwowałem prześmieszną scenę.

Jak wiemy dzieci są szczere i bezpośrednie do pewnego wieku.
Zosia podeszła do Pana na przystanku koło którego przechodziliśmy i zaobserwowała że ten Pan ma szalik, czapkę z pod której wystają włosy i spodnie rureczkowate z nogawkami podwiniętymi mocno ponad kostkę.
Stanęła przed nim, rączki dała "pod boczki" i patrzyła w zadumie na jego oblicze i na kostki....oblicze.....kostki....
Miała przy tym minę która dobitnie pokazywała że zauważony Pan to w najłagodniejszym wydaniu jakiś klaun, i co klaun robi poza cyrkiem....i czy nie zimno mu w kostki skoro zimno mu w głowę. Czemu 1.5 roczna dziewczynka nie ma czapki a dorosły człowiek ma czapkę , pewnie spodnie po bracie młodszym ma......

PrzeHipster nie raczył odwzajemnić spojrzenia bo był pochłonięty obserwacją swojej komórki.....jedynej szarej zapewne.

Żałuję że nie uwieczniłem tego, ale byłem zajęty śmianiem się do rozpuku.
Tak oto 1.5 roczne dziecko po raz pierwszy zetknęło się z niedorzecznością ludzkich zachowań skrywaną pod płaszczykiem "mody"
Afropolon - #hipster #bekazhipsterow #niebieskiepaski #moda #dzieci #rozowepaski i tr...

źródło: comment_rTVQdwywvs84c4Cbzq9MjtOmv0W5oEOj.jpg

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
@AlabamaMama: Problemem mody i ubierania się wedle narzuconego przez innych ( kreatorów mody ) stylu polega na tym że nie ubierasz się jak chcesz, tylko tak jak przykazuje ci schemat.

Jeśli twój ubiór jest praktyczny, jest ci ciepło, nie idziesz na żadne kompromisy w stylu "ładnie, albo ciepło" to możesz śmiało powiedzieć że ubierasz się normalnie. Jeśli jednak gonisz za modą - szukając nowych ciuchów co sezon aby nie wypaść ze
  • Odpowiedz
estem bardzo ciekawy jak byście wyjaśniłi 1.5 rocznemu dziecku że musicie się tak ubierać aby spełniać standardy wizerunku narzucone przez jakieś społeczeństwo aby wyróżniać się z tłumu co daje wam pewne poczucie wyższości


@Afropolon: o mój boże, dobrze że nie spotkał rówieśnika z dani albo holandii - jak byś mu wytłumaczył że akurat w tą pogode musi #!$%@?ć czapce i skarpetkach a inne dzieci nie :D Ciekawe jakbyś mu to wytłumaczył
  • Odpowiedz
nie ubierasz się jak chcesz, tylko tak jak przykazuje ci schemat.


@Afropolon: Ubierasz się jak chcesz. Nikt cię nie zmusza do noszenia spodni z dziurami, krawata, czy powyciąganego swetra. I własnie ta różnorodność jest piękna. Każdy znajdzie coś dla siebie. I nieważne, czy sam sobie uszyje, czy kupi dany ciuch bo akurat była przecena, czy może śledzi jakieś blogi modowe i kupuje to co tam polecają.

Ubiera się jak chce. Przynajmniej
  • Odpowiedz
@quintic: Teraz wszystko rozumiem....
Dziękuje ci @quintic, odmieniłeś moje życie - Hipsterzy ubierają się tak bo im się pocą kostki.
Za to czapka i szalik wiosną, w pomieszczeniach i generalnie gdzie się da to po prostu sprzeciw społeczny przeciwko przegrzewaniu dzieci.
  • Odpowiedz
@Afropolon: ależ proszę :)
- standard ubierania polskich dzieci znacząco różni się od skandynawskiego, holenderskiego, irlandzkiego i to samo co sobie pomyślała (o ile #!$%@? w ogóle pomyślała bo na tym etapie to można dopiero autyzm wykryć czasami i dziecko myśli w tym wieku zupełnie innymi schematami) o tym rzekomym hipsterze (słowo notorycznie nadużywane w PL) mogła sobie pomyśleć o innych dzieciach. Co więcej przeciętny rodzic duńskiego dziecka widząc polskie dziecko
  • Odpowiedz
@Afropolon: @Bialy_Mis: @kitz:

#!$%@? odc. kolejny. Zwróć uwagę na czyjś strój absurdalnie nieadekwatny do warunków pogodowych to "hurr durr #!$%@? #!$%@? czepiasz sie innych hurr durr ekspert od mody #!$%@? ci do tego".

Mnie na przykład wisi strasznie jak kto chodzi. W ogóle raczej nie zwracam uwagi na ludzi. Do tego nawet mi się podoba ta moda na krótsze nogawki...

...ale trzeba być co najmniej śmiesznym żeby w imię
  • Odpowiedz
agresji?


@kitz: Uderz w stół...

jak mu pasuje to tymbardziej ciebie nie powinno to obchodzic


Ależ mnie to w ogóle nie obchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Natomiast próby absurdalnego usprawiedliwiania marznięcia są po prostu śmieszne ( ͡° ͜ʖ ͡°).

jakby typowi bylo zimno to by sie cieplej ubral


No właśnie nie "bo moda" xD

A żebym to raz widział sine nogi u takich
  • Odpowiedz