Wpis z mikrobloga

Do wszystkich strasznie uciśnionych kobiet w Polsce, walczących o równouprawnienie.

Wiecie co jest na zdjęciu? Prawdopodobnie nie, ale niemal każdy mężczyzna którego znacie wie i nawet to ma.

To taki fajny dokument, upoważniający panstwo polskie do w pełni legalnego zabicia mnie i milionów innych mężczyzn.

Oczywiście państwo polskie nie zabija osobiście, tylko da do ręki jakiegoś starego kałacha po paru dniach szkolenia i wyśle na ruskie czołgi w przypadku wojny. Oczywiście to wszystko za darmo. Nie ma żadnych ulg podatkowych, czy innych przywilejów dla rezerwistów.

A do rezerwy idzie każdy mężczyzna który skończył 18 lat i nie jest połamaną kaleką.

Co prawda idzie też trochę kobiet, zwłaszcza po studiach medycznych, ale to droszowe sprawy.

hurr durr ale teraz nie ma wojny, to nie ma o czym gadać tchurzliwy mizoginie nie chący ginąć za kraj i wspaniałe poskie kobiety siedzące w domku i czekające na koniec wojny


Tak, a o prawo do aborcji walczą tylko kobiety w ciąży od pierwszego do dwunastego tygodnia życia, a te które w ciąży nie są też nie mają problemu i nie powinny protestować XD

Tyle w kwestii równouprawnienia i dyskryminowania kobiet XD

#rozowepaski #niebieskiepaski #feminizm #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
#polska
Pobierz
źródło: comment_qHAWbuG66BBWB5OYFnN4294KQgfXwoWu.jpg
  • 230
@Hanyu: To się zgłoś do najbliższego WKU. Skierują cię na komisję lekarską i przedstawią możliwe opcje. Znam kilka dziewczyn, które zgłosiły się na wojskowe przeszklenie studentów. Niestety z braku odpowiedniej ilości kandydatek nie uruchomiono takiego szkolenia dla kobiet. Ale wszystkie dostały książeczkę jak z obrazka powyżej i przeniesienie do rezerwy ze stopniem szeregowego.
napisałem kiedyś wpis o tym i w komentarzach sporo #!$%@? różowych tak właśnie pisało.


@Tical25: No dobrze, ale równie mogła to napisać roszczeniowa Karynka, nie masz pewności, że była to "uciśniona" feministka. Feminizm, obecnie jest mocno powiązany z lewicą, i jest raczej nastawiony pacyfistycznie, dlatego śmiem twierdzić, że większość feministek, jest w ogólne przeciwko wojnom, i działaniom powiązanym.
Mój braciak, co ma chore stawy po mamie (genetycznie), ma kategorię A"


@Hanyu: @Tical25: To się nazywa A z paragrafami. Zdolny do służby, ale z lista zastrzeżeń, która decyduje gdzie może trafić.

@Hanyu: Będąc w rezerwie (lub bez kwalifikacji jako ochotnik) w razie wojny zgłaszasz się do najbliższej jednostki. Formują pluton w kilkunastu osób i do dzieła. Ja mam kartę mobilizacyjną w konkretnej jednostce jako dowódca drużyny. Dostanę połowę
Mimo wszystko poinformowanie o tym chochole dostałem poprzez obserwację #feminizm


@Xalimer: Otagowałem feminizm, bo feministki, przynajmniej te najbardziej medialne, więcej uwagi poświęcają "przymusowi" golenia pach, niż realnej dyskryminacji prawnej ze względu na płeć, pod postacią naszego prawa dotyczącego powoływana do armii.
Od kiedy feminizm zajmuje się obroną praw mężczyzn?


@Xalimer: Czyli feminizm nie walczy o równouprawnienie, wbrew temu co deklarują feministki, tylko o przywileje (bez wyrównania praw mężczyzn ciężko nazwać inaczej kolejne udogodnienia dawane kobietom) dla kobiet?

Zatem należy feministki przedstawiać jako seksistowskie lobby, a nie kogoś kto walczy o równość płci.
@Tical25:

Czyli feminizm nie walczy o równouprawnienie, wbrew temu co deklarują feministki, tylko o przywileje (bez wyrównania praw mężczyzn ciężko nazwać inaczej kolejne udogodnienia dla kobiet) dla kobiet?


Odpowiedziałem wyżej, feminizm jest raczej ruchem liberalno-lewicowym, co za tym idzie bliżej mu do pacyfizmu.
co za tym idzie bliżej mu do pacyfizmu.


@Xalimer: Pacyfizmu tylko dla kobiet, jak widać.

Jeśli Ci na czymś zależy, to o to walczysz, a nie narzekasz, że nie robi tego ktoś, kto według Ciebie powinien to zrobić


Ja walczę z tym najlepiej jak można, nie robiąc z siebie debila przy okazji. Czyli głosuję na wybrane partie i w razie konfliktu będę ze wszystkich sił unikał poboru.
Oczywiście państwo polskie nie zabija osobiście, tylko da do ręki jakiegoś starego kałacha po paru dniach szkolenia i wyśle na ruskie czołgi

@Tical25: hahaha, co?