Wpis z mikrobloga

Witam zgromadzoną gawiedź!
Po wstępnych konsultacjach z naszym duchowym przywódcą @qqwwee i ponad tygodniowej zwłoce z mojej winy (gomen :<) prezentuję poniżej autorski pomysł na nieco inne przeprowadzanie RASowych Igrzysk. Tak że jak kogoś nasze #rashungergames nie interesują, to może śmiało pominąć ten spam poniżej.

Zasadniczo to dwie rzeczy w igrzyskach chciałbym zmienić i poniżej postaram się je opisać, co i dlaczego.

Pierwszym aspektem jest liczba uczestników biorących udział w pojedynczym sezonie igrzysk, który zmniejszyłbym z 36 do 24 (jak to było na początku ich istnienia). Można by pomyśleć, ale jak to, przecież to spowoduje, że mniej osób będzie mogło swoją postać zgłosić, co z kolei może pociągnąć za sobą mniejszą popularność igrzysk. To prawda, jednak powodów tej propozycji jest kilka. Pierwszą kwestią jest, wywołane wysoką umieralnością ( ͡º ͜ʖ͡º), zwyczajne wyczerpywanie się potencjalnych trybutów wraz z kolejnymi sezonami, co oczywiście prowadzi do zmniejszenia się puli postaci, powiedziałbym, znanych i lubianych. W trakcie trwania całej 24-sezonowej edycji, zakładając 36 postaci bez powtórek (których swoją drogą nie udało się uniknąć w edycji pierwszej), na polu bitwy pojawić się musi 864 bohaterów wietnamskich rycin, a to jest liczba duża. Bardzo duża. Ciężko mi w tych okolicznościach nie odnieść wrażenia, że z każdym kolejnym sezonem postaci zgłaszane do igrzysk stawały się coraz bardziej...przypadkowe?...losowe?...nieciekawe? :D Jest to oczywiście tylko moje osobiste odczucie, a znany jestem ze swojej pozycji czołowego narzekacza igrzysk, jednak na podparcie tej tezy pozwolę sobie wrócić do wspomnianych wcześniej powtórek postaci. Z tego co naliczyłem przez 24 sezony było ich łącznie 10, z czego aż 5 miało miejsce w pierwszych pięciu sezonach igrzysk, gdy powtórki były jeszcze dozwolone (czyli 5 pozostałych przeoczył nasz pan organizator, wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Co to znaczy? Jak na moje tyle, że sporo osób nie ma w zanadrzu zaplecza 70 postaci i zgłasza te same, które lubi każdy. Jeśli liczbę uczestników zmniejszymy do 24 to łatwiej będzie wybierać swoich kandydatów nie uciekając się do postaci, które pojawiły się na 2 minuty w 148. odcinku jakiegoś tasiemca. Drugim argumentem za zmniejszeniem ilości uczestników jest też długość trwania pojedynczego sezonu, który moim zdaniem często był zbyt długi, a teoretycznie powinien się on skrócić przy 24 postaciach. Mam wrażenie, że niektóre sezony dłużyły się niemiłosiernie, a często wraz z kolejnymi dniami zmagań, gdy umierali kolejni faworyci, coraz mniej osób żywo uczestniczyła w danych igrzyskach i robiło się drętwo. Ale to tylko moje odczucia, nie wiem jakie jest wasze zdanie na ten temat? No i koniec końców przechodzimy do kwestii kluczowej - drugiego aspektu igrzysk, który chciałbym zmienić i który zarazem nieco zbije argument o mniejszej liczbie użytkowników, którzy zdążą zgłosić swoją postać.

Drugi i ważniejszy punkt mojego pomysłu na igrzyska - system zgłaszania postaci. Do tej pory jak wszyscy wiemy panowała zasada - kto pierwszy ten lepszy. Zasada prymitywna, ale skuteczna, bo każdy może mieć pretensje tylko do siebie, jeśli nie zdążył ze swoim trybutem. Ja natomiast chciałbym tę fazę igrzysk nieco rozbudować i zwiększyć w niej udział użytkowników. Podzieliłbym ją na 2 etapy:
Etap I: tu w zasadzie bez zmian, po prostu każdy kto ma chęć zgłasza swoją postać nie przejmując się na razie limitem 24 uczestników.
Etap II i kluczowy: to użytkownicy, a nie czas zgłoszenia decyduje o tym, które z postaci z pierwszego etapu wezmą udział w danym sezonie igrzysk. W jaki sposób? Oczywiście starą wykopową metodą - poprzez plusy. Zasada jest dosyć prosta - spośród wszystkich postaci, które zostały zgłoszone plusujemy te, które chcemy w igrzyskach zobaczyć. Plusów mamy dowolną ilość, więc teoretycznie można zaplusować nawet 24 postaci (albo wszystkie, ale to się niejako równa nieoddaniu głosu w ogóle xD) albo tylko jedną (swoją :P), jak kto woli. No i finalnie 24 postaci z największą ilością plusów przechodzą do igrzysk, reszta odpada. Ale odpada tylko w tym sezonie, jeśli ktoś jest cierpliwy może odrzuconą postać zgłaszać ponownie, aż do skutku, czyli do momentu, w którym do igrzysk zostanie wybrana i tam dokona swojego żywota spadając z drzewa ( ͡º ͜ʖ͡º). W przypadku remisów stosujemy klasyczną metodę - kto pierwszy ten lepszy, czyli jeśli 5 postaci ma tyle samo plusów na pozycjach 24-28, to wybierana jest ta zgłoszona jako pierwsza w etapie numer 1. Są tu jednak kwestie do przedyskutowania. Po pierwsze osobiście chciałbym, aby takie głosowanie odbywało się w osobnym poście niż ten z etapu I. Organizator tworzyłby nowy wpis, w którym w komentarzach wypisywałby wszystkie zgłoszone (poprawne zgłoszone panie @Life_will_kill_ya ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) postacie z etapu I i dopiero wówczas można by głosować. Tyle, że to jest oczywiście więcej roboty od strony organizacyjnej, inną opcją jest głosowanie w poście pierwotnym. Jednak wolałbym tego uniknąć, gdyż takie plusowanie, naszym zdaniem, dobrych kandydatur w sposób naturalny odbywa się już od początku istnienia igrzysk. No i nietrudno zauważyć pewną nieciekawą zależność - im szybciej zgłoszona postać tym ma większe szanse na większą liczbę plusów, bo więcej osób zobaczy postać zgłoszoną jako pierwszą czy trzecią a już zaledwie kilku ,,spóźnialskich" postać dwudziestą drugą. Nowy post moim zdaniem będzie uczciwy i mimo, że zachowa kolejność kandydatur, to czasowo pojawią się one niemal jednocześnie. No i w takim poście będzie względny porządek, a nie chaos przeplatany błędnymi zgłoszeniami.
Plusów takiego dwuetapowego zgłaszania kandydatów chyba przedstawiać nie muszę, w igrzyskach będzie więcej postaci lubianych, mniej tych, których nikt nie zna, jak ktoś zgłosi popularną postać to może być nawet trzydziesty siódmy, a i tak zobaczy ją w grze. No i chyba będzie ciekawiej myślę, kto wie, może jakieś kampanie reklamowe swoich kandydatów się pojawią ( ͡° ͜ʖ ͡°) A minusem głównym i jedynym, który dostrzegam jest więcej roboty ze strony organizacyjnej, ale myślę, że damy radę, sam się zobowiązałem pomóc, jeśli pomysł wejdzie w życie.

Ważną kwestią jest też czas w jakim by się to miało odbywać. Ja nie wiem czy nie wolałbym rozciągnąć dwuetapowego zgłaszania postaci do sześciu dni, od poniedziałku do soboty i w niedzielę tradycyjnie igrzyska. No ale teoretycznie można by to zmieścić w tym samym czasie, w którym odbywało się to dotychczas: piątek - I etap, sobota - II etap i w niedzielę wiadomo co, ale wtedy czasu na zgłaszanie i głosowanie jest mniej, nie wiem, to jest do przedyskutowania.

No i to by było chyba na tyle, spam wyszedł sążnisty, więc gratuluje wszystkim śmiałkom, którzy ze zrozumieniem przeczytali moje wypociny, a już w ogóle szał i splendor jak ktoś coś sensownego mi odpisze w komentarzach. Ogólnie to liczę, że odzew jakiś będzie, bo chciałbym swój plan wprowadzić w życie, a do tego muszę mieć poparcie Was - fanatyków RASowych Igrzysk, którzy byli na tyle głupi, by czytać ten elaborat ( ͡º ͜ʖ͡º) Ankiety nie robię, bo chcę widzieć, kto zabiera głos. Brak odzewu uznam za poparcie dla moich pomysłów ( )

#randomanimeshit #killmebaby #yasunaoribe
Pobierz Pielaheh - Witam zgromadzoną gawiedź!
Po wstępnych konsultacjach z naszym duchowym p...
źródło: comment_vQZ0mKmJj7LeE5IHVxiBUUxb6xWoo7oT.jpg
  • 74
@Pielaheh: ale się rozpisałeś.

Zrobiłem streszczenie dla bardziej leniwych:

1. Zmniejszenie uczestników z 36 do 24.

2. Zmienienie systemu zgłaszania trybutów.
Etap 1: normalne zgłaszanie tak jak wcześniej (tyle, że bez limitu)
Etap 2: wybieranie z całej puli 24 postaci, które będą uczestniczyły w igrzyskach (za pomocą plusów)

3. Kiedy to będzie się odbywać?:
Etap 1 - piątek
Etap 2 - sobota
Igrzyska - niedziela
@qqwwee: @Pielaheh: Co do propozycji zgadzam się w 100%

Wydaje mi się, że dwa posty to jednak lepsza opcja. Na pewno rozgraniczy to konkretnie te dwa etapy i będzie jasne, że już czas zagłosować. Będzie można łatwo przejrzeć wszystkich zgłoszonych, a nie scrollować przez wszystkie wpisy włączając w to częste dyskusje odnośnie zgłoszonych postaci ( ͡° ͜ʖ ͡°) , filmy i inne zdjęcia wrzucane nie jako
@prawdziwabrzoza:

chociaż wiem, że jestem nowy into wypok i rash i się ze mną nie liczycie (jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Każda para rąk do pomocy jest mile widziana, staż nie gra roli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

filmy i inne zdjęcia wrzucane nie jako zgłoszenia.

To akurat mogę usuwać przed etapem głosowania.